AOC zapowiada monitor G2590VXQ, niedrogą propozycję dla graczy

AOC zapowiada monitor G2590VXQ, niedrogą propozycję dla graczy

Wkrótce oferta firmy AOC zostanie rozszerzona o nowy, ekonomiczny model monitora dla graczy, oferujący m.in. delikatnie ponadstandardową częstotliwość odświeżania.

Nowe urządzenie nosi oznaczenie G2590VXQ, a jego podstawę stanowi 24,5-calowa matryca typu TN o rozdzielczości Full HD. Parametry techniczne są raczej standardowe dla niższego sektora. I tak deklarowany kontrast statyczny wynosi 1000:1, jasność - 250 cd/m2, a czas reakcji - 1 ms w skali szarości (GTG). Dopiero bliższy wgląd w specyfikacje ujawnia gamingowy charakter urządzenia. Częstotliwość odświeżania ustalono bowiem na 75 Hz, natomiast całości dopełnia synchronizacja w technice Adaptive-Sync, zapewniająca zgodność z AMD FreeSync. Co istotne, funkcja zadziała w przedziale od 30 do 75 kl./s, co w tej klasie stanowi chlubny wyjątek na tle konkurencji, która oferuje przeważnie dolną granicę dynamicznej synchronizacji równą 48 kl./s.

Istotną cechą AOC G2590VXQ jest FreeSync działający od 30, a nie 48 klatek jak w przypadku wielu ekonomicznych wyświetlaczy konkurencyjnych marek.

Nieco dyskusyjną kwestię stanowi zamknięcie urządzenia w czerwonej obudowie, ale, jakby nie patrzeć, to również akcent kojarzony z grami. Niestety na chwilę obecną producent nie ujawnił ani funkcjonalności podstawy, ani zestawu przewidzianych złącz wideo. W tym pierwszym przypadku, sądząc po fotografii, nie możemy jednak liczyć na zbyt wiele. Podejrzewam, że całą regulację ograniczono do nachylenia. Warto zwrócić uwagę, że specyfikacja AOC G2590VXQ łudząco przypomina model G2530HSU marki iiyama. Wydaje się, iż użyto dokładnie tej samej matrycy. Prezentowany produkt do sprzedaży trafić ma na początku 2018 roku, w sugerowanej cenie detalicznej 159 funtów brytyjskich, co przekłada się na jakieś 760 złotych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC zapowiada monitor G2590VXQ, niedrogą propozycję dla graczy

 0