AOC zapowiada na przyszły rok monitory z czasem reakcji 0,5 ms

AOC zapowiada na przyszły rok monitory z czasem reakcji 0,5 ms

Jeśli uważacie, iż 1 ms czas reakcji plamki to wciąż za dużo, to w takim razie mamy dla Was dobrą wiadomość, ponieważ AOC zapowiedziało, że szykuje na przyszły rok monitory z seriii AGON3, które obniżą tę wartość o połowę. Co więcej, pomimo zastosowania panelu TN, ten oferować ma lepszą jakość obrazu niż IPS.

W tym celu AOC posłuży się nowymi zakrzywionymi panelami TN od AU Optronics, które oferować będą przekątną 27 cali i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, a ich czas reakcji plamki wynosi zaledwie 0,5 ms. Do sprzedaży trafią dwa modele: AG273QCG z G-Sync, odświeżaniem 165 Hz i szeroką paletą barw oraz AG273QCX z FreeSync 2, odświeżaniem 144 Hz, HDR i szeroką paletą barw. Cena modelu z technologią Nvidii wynosić ma 699 EUR, a AMD 599 EUR, a ich premiera przewidziana jest odpowiednio na maj i kwiecień. Afonso Clemente z AOC zapytany o nowy wyświetlacz odpowiedział, że "do tej pory zakrzywione monitory oferowały jedynie panele IPS lub VA, co jest w porządku, ale ich czas reakcji nie był najlepszy. Zawsze występowało jakieś smużenie i rozmycie obrazu. Teraz jednak dostępne są już zakrzywione panele AU Optronics, które pozwalają uzyskać czas reakcji na poziomie 0,5 ms". Poza tym, "jakość obrazu w tym przypadku jest prawdopodobnie lepsza niż IPS. To wciąż nie Quantum Dot, bo nie można zastosować tej technologii w TN, ale jakość naprawdę przypomina Quantum Dot. Rynek nie widział jeszcze dotychczas panelu TN z taką jakością kolorów. Kąty widzenia są jednak typowe dla technologii TN, ale nie powinniście się tym przejmować".

Nowe monitory AOC zapowiadają się naprawdę ciekawie i jeśli przymierzacie się do zakupu high-endowego monitora do gier, to warto będzie poczekać na to, co przyniesie seria AGON3

To jednak nie wszystko, co AOC ma w zanadrzu, jeśli chodzi o serię AGON3, ponieważ firma przygotowuje także monitor 4K o odświeżaniu 144 Hz ze wsparciem dla G-Sync  oraz ultraszeroki model o rozdzielczości 3440x1440 pikseli i odświeżaniu 200 Hz. Oba oferować mają obsługę HDR10, co gwarantować ma najlepszą reprodukcję kolorów w zakresie gamingowych monitorów obecnych na rynku. AOC AG273UG to 27-calowy sprzęt z matrycą IPS 4K o odświeżaniu 144 Hz, wsparciem dla technologii Quantum Dots i HDR 10, 100% pokryciem palety kolorów DCI-P3 i szczytową jasnością dochodzącą do 1000 nitów. AOC AG25UCG to z kolei 35-calowe urządzenie z matrycą VA o odświeżaniu 200 Hz, które także pochwalić może się wsparciem dla technologii Quantum Dots i HDR 10, 100% pokryciem palety kolorów DCI-P3 i szczytową jasnością dochodzącą do 1000 nitów. W tym przypadku brakuje jednak technologii FALD, która trafiła do AG273UG i gwarantować ma lepszy kontrast.

Pokaż / Dodaj komentarze do: AOC zapowiada na przyszły rok monitory z czasem reakcji 0,5 ms

 0