Aorus GTX 1070 Gaming Box - zewnętrzna karta graficzna dla laptopów

Aorus GTX 1070 Gaming Box - zewnętrzna karta graficzna dla laptopów

Gigabyte ogłosił planowane wprowadzenie do sprzedaży zewnętrznej, pecetowej karty graficznej, którą będziemy mogli podłączyć do laptopa, zmieniając go w potężną maszynę do gier. Aorus GTX 1070 Gaming Box to mała, niepozorna obudowa skrywająca w swoim wnętrzu fabrycznie podkręconą kartę GTX 1070 oraz 450 W zasilacz, zaopatrujący w energię zarówno laptopa jak i układ graficzny.

Dzięki wykorzystaniu złącza Thunderbolt 3, urządzenie jest w stanie zapewnić znaczący skok wydajności laptopa, wykorzystując transfery na poziomie 40 Gbps oraz dostarczyć mu do 100W energii pochodzącej z 450W zasilacza. Złącze Thunderbolt 3 wspiera technologię plug-and-play, co pozwala na podłączanie urządzenia, bez konieczności restartu PC. The AORUS GTX 1070 Gaming Box w porównaniu do produktów konkurencji jest zdecydowanie mniejszych rozmiarów, co pozwala na łatwe przechowywanie i nie powinno nastręczać problemów w przypadku konieczności przemieszczania się. Małe wymiary, wynoszące dokładnie 21,2 x 9,6 x 16,2 cm, osiągnięto dzięki wykorzystaniu karty GeForce GTX 1070 w wersji mini-ITX oraz kompaktowego zasilacza. Waga całego zestawu to 2,36 kg.

Tego typu urządzenia nie są niczym nowym na rynku, jednak do tej pory raczej nie były dostarczane z zainstalowaną kartą graficzną. Gigabyte stawia na gotowe rozwiązanie, mające dostarczyć mocy laptopowi, zaraz po wyjęciu urządzenia z pudełka

Wykorzystana karta graficzna oferuje 8GB pamięci GDDR5, której zegary ustawiono na poziomie 8008 MHz, a rdzeń zależnie od wybranego trybu pracuje z prędkościami: OC - domyślne 1556 MHz i 1746 MHz w Boost bądź w trybie Gaming - domyślne 1531 MHz i 1721 MHz w Boost. Zamontowany zasilacz, to bardzo wydajna 450W jednostka, oferująca sprawność wynoszącą ponad 90%, co przekłada się na certyfikat 80 Plus Gold. Aorus Gaming Box może służyć również jako stacja dokująca. Dzięki czterem portom USB 3.0 do urządzenia można podłączać peryferia, dodatkowo na tylnym panelu znalazł się jeden port USB służący do szybkiego ładowania urządzeń. Jak w większości tegorocznych nowości i tutaj nie zapomniano o oświetleniu, którego kolor i tryb definiujemy sami. Cena urządzenia nie jest oficjalnie znana, jednak ze wstępnych ustaleń wiadomo, że powinna wynieść około 600 dolarów.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aorus GTX 1070 Gaming Box - zewnętrzna karta graficzna dla laptopów

 0