Apex Legends bije rekord popularności na Steam przed startem nowego sezonu

Apex Legends bije rekord popularności na Steam przed startem nowego sezonu

Apex Legends zadebiutował na Steam w listopadzie 2020 roku wraz ze startem 7 sezonu i jak się okazuje mimo dostępności darmowego battle royala również na Originie bardzo dobrze poradził on sobie na platformie Valve. Według serwisu Steam Charts popularność Apex Legends na Steam wciąż rośnie, przy średnim wzroście ponad 7 000 graczy dziennie. Ten sukces doprowadził do pobicia przez strzelankę rekordu w postaci 129 928 graczy jednocześnie aktywnych na serwerach. Mimo spadku zainteresowania tytułem w grudniu najpewniej spowodowanym innymi premierami np. Cyberpunka 2077 po miesiącu wrócił on jeszcze mocniejszy. Obecny progres jest zapewne spowodowany końcówką sezonu w tym chęcią wbicia przez użytkowników najlepszej dla siebie rangi (po jego zakończeniu ranga jest obniżana).

Według serwisu Steam Charts popularność Apex Legends na Steam wciąż rośnie, przy średnim wzroście ponad 7 000 graczy dziennie. Ten sukces doprowadził do pobicia przez strzelankę własnego rekordu w postaci 129 928 graczy jednocześnie aktywnych na serwerach.

Apex Legends bije swój rekord popularności na Steam przed startem nowego sezonu

Następnie już jutro (2 lutego) startuje 8 sezon o nazwie Zniszczenie, w ramach którego pojawi się legenda Fuse dysponująca dość silnym arsenałem siejącym postrach na mapie Królewski Kanion. Niektórzy fani battle royala cieszą się z możliwości zagrania właśnie na tej lokacji, więc dodatkowo zachęca ich to do powrotu. Popularność Apex Legends będzie prawdopodobnie nadal rosła również na pozostałych platformach sprzętowych. Potwierdzono, że produkcja pozostaje w fazie rozwoju zarówno na Nintendo Switch, jak i urządzeniach mobilnych. Ta ostatnia została opóźniona w listopadzie ubiegłego roku do roku podatkowego 2022, który trwa od 1 października 2021 do 30 września 2022 roku.

Nowa przepustka bojowa zaoferuje stroje m.in. dla Lifeline czy Bangalore oraz szereg różnych przedmiotów kosmetycznych i animacji dla bohaterów. Apex Legends zadebiutował bez wcześniejszej zapowiedzi na początku 2019 roku początkowo ciesząc się wybuchem popularności dzięki czemu w ciągu kilku miesięcy zagrało w niego 50 mln osób. Niestety sporym problemem dla battle royala są także cheaterzy, których deweloperzy wprawdzie starają się regularnie banować, ale w grze cały czas można spotkać mniej lub więcej tego rodzaju graczy. Jest to palący kłopot dla większości tytułów multiplayer.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends bije rekord popularności na Steam przed startem nowego sezonu

 0