Apex Legends Mobile oficjalnie zapowiedziane. Beta testy ruszą w tym miesiącu

Apex Legends Mobile oficjalnie zapowiedziane. Beta testy ruszą w tym miesiącu

EA i Respawn Entertainment w końcu oficjalnie ogłosiły mobilną wersję Apex Legends. Jak można się spodziewać, Apex Legends Mobile to mobilna wersja hitu battle royale z dużych platform, zaprojektowana specjalnie dla ekranów dotykowych. Twórcy obiecują usprawnione sterowanie i według dyrektora gry Apex, Chada Greniera, „przemyślane optymalizacje, które skutkują najbardziej zaawansowaną walką w ramach battle royale dostępną na telefonie”. Podobnie jak PUBG Mobile i Call of Duty Mobile oraz inne tego typu gry, jest to produkcja całkowicie niezależna od Apex Legends. Nie spodziewajcie się więc, że będziecie grać z ludźmi na konsolach lub PC (na co pozwala np. Fortnite w ramach opcji cross-play).

Apex Legends Mobile to mobilna wersja hitu battle royale z dużych platform, zaprojektowana specjalnie dla ekranów dotykowych.

Pierwsze regionalne beta testy przeprowadzone zostaną jeszcze w tym miesiącu w Indiach i na Filipinach (weźmie w nich udział kilka tysięcy graczy). Respawn przetestuje Apex Legends Mobile w innych regionach przed szerszym wdrożeniem na platformy mobilne, czyli Androida i iOS. Podobnie jak oryginalna gra, Apex Legends Mobile będzie dostępne za darmo (free-to-play) z mikropłatnościami i przepustkami bojowymi na przedmioty kosmetyczne, których części nie uświadczymy w wersjach na komputery osobiste i konsole. Ponadto, zespół Apex Legends Mobile współpracuje z ekipą Apex Legends i innymi partnerami przy tworzeniu gry.

Mobilna wersja Apex Legends jest w przygotowaniu już od jakiegoś czasu. EA potwierdziło, że pracuje nad grą na początku 2020 roku, częściowo z myślą o podbiciu bardzo lukratywnego chińskiego rynku mobilnego. W międzyczasie Respawn zaoferowało nam wgląd w jedną z największych aktualizacji Apex Legends. Nowy materiał zwiastuje następną postać, która dołączy do składu, czyli Valkyrie, która może przybyć wraz z dziewiątym sezonem już 4 maja. Wracając do Apex Legends Mobile, nie da się ukryć, że tego rodzaju spin-offy przeznaczone wyłącznie na urządzenia mobilne stają się coraz popularniejsze. Riot niedawno wypuścił Wild Rift, smartfonową wersję League of Legends, podczas gdy Psyonix robi coś podobnego z Rocket League Sideswipe. Tymczasem PUBG Mobile pozostaje jedną z najpopularniejszych gier na świecie (ostatnio przekroczyła 1 miliard pobrań). Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej gamingowych smartfonów. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends Mobile oficjalnie zapowiedziane. Beta testy ruszą w tym miesiącu

 0