Apex Legends przejdzie na nowy silnik? Jasna odpowiedź Respawn Entertainment

Apex Legends przejdzie na nowy silnik? Jasna odpowiedź Respawn Entertainment

Apex Legends jest już z nami ponad 4 lata i od tamtej pory gra przeszła różne zmiany. Battle royale trzyma się jednak wcześniej ustalonych schematów i co sezon wprowadza mniejsze poprawki, rotację map oraz nowe legendy. Tytuł działa na starszym już engine i niestety nic nie wskazuje na to, żeby Respawn przesiadło się na nowsze, bardziej zaawansowane narzędzie.

Już w chwili wydania w 2019 roku Apex Legends nie był grą wybitną pod względem technicznym, choć wizualne robił pozytywne wrażenie i nadal takie sprawia. Battle royale działa na silniku Source mającym swoje lata na karku, więc oczywiście pojawia się pytanie, czy Respawn zmieni go na coś nowszego? Otóż nie. Studio odpowiadając na serię pytań zadanych na Reddicie stwierdziło, iż nie ma planów zmiany silnika, zwłaszcza, iż odciągnęłoby to część programistów od obecnych zadań m.in. przygotowania nowej zawartości do Apex Legends.

Respawn Entertainment przyznało, że nie zamierza zmieniać silnika, na którym działa Apex Legends.

„W tej chwili nie planujemy przejścia na nowy silnik” – napisało studio. „Zmiana silnika wiąże się z ogromnym przedsięwzięciem, które ostatecznie pochłonęłoby najważniejsze zasoby potrzebne do wspierania gry”.

Oczywiście nie musi to oznaczać, że Respawn nie działa nad żadnymi ulepszeniami dla Apex Legends – deweloper może przykładowo usprawniać obecny silnik. Jednak ci, którzy liczyli na bardziej znaczącą zmianę, poczują rozczarowanie.

Apex Legends swego czasu przyciągał tłumy graczy i choć teraz to zainteresowanie opadło, to gra wciąż nie narzeka na brak aktywnych osób na serwerach. Według danych SteamCharts w chwili pisania tej wiadomości battle royale Elecetronic Arts odpaliło przeszło 141 tysięcy ludzi. I dotyczy to tylko wersji Steam, natomiast produkcja pozostaje dostępna na innych platformach.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends przejdzie na nowy silnik? Jasna odpowiedź Respawn Entertainment

 0