Apex Legends - przychody spadają kolejny miesiąc z rzędu

Apex Legends - przychody spadają kolejny miesiąc z rzędu

Nie jest dla tajemnicą, że Apex Legends odniosło niesamowity sukces podczas premiery. Zainteresowanie grą było ogromne, co częściowo jest efektem dobrze poprowadzonej kampanii marketingowej i wyczucia rynku, jednakże według najnowszych raportów sytuacja zaczyna się odwracać. Ten tytuł battle royale zaliczył spadek dochodów na poziomie 74 procent w okresie od lutego do kwietnia tego roku. Pierwsze dni Apex Legends na rynku były niesamowite. Do gry przyłączyło się 25 milionów graczy i to w zaledwie pierwszym tygodniu, by wkrótce osiągnąć kolejny kamień milowy - 50 milionów użytkowników. Tytuł zarobił aż 92 miliony dolarów i to w zaledwie pierwszym miesiącu od premiery, co jest niesamowitym wynikiem i stanowi rekord wśród gier typu free-to-play. Niestety najlepsze dni ta gra ma ewidentnie za sobą, a gracze chyba zaczynają się nudzić.

Największą bolączką Apex Legends jest brak nowej zawartości. Gracze czekają choćby na nową mapę.

Według firmy analitycznej SuperData Research, Apex Legends zarobiło 24 miliony podczas kwietnia, co jest ogromnym spadkiem w kolejnym miesiącu z rzędu. Miesięczne dochody z gry stanowią teraz nie więcej niż ćwierć tego, co widzieliśmy w pierwszym miesiącu. Odpływ pieniędzy z Apex Legends może mieć związek z oświadczeniem Electronic Arts, gdzie przyznali się do opłacenia (1 milion dolarów) znanego streamera 'Ninja', by ten promował grę. Nikt się nie spodziewał jednak, że tempo i skala zjawiska będzie tak drastyczna. Gra w zeszłym miesiącu nie znalazła się nawet w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających tytułów na PC lub konsole.

Nie tylko w kwestii finansowej Apex Legends podąża w złym kierunku. Podczas pierwszego tygodnia łączny czas obejrzanych streamów na Twitch wynosił 40 milionów godzin. Teraz wyniki te spadły do zaledwie 10 milionów, podczas gdy główny rywal - Fortnite, wciąż utrzymuje się na poziomie 22 milionów godzin. Istnieje kilka prawdopodobnych powodów takiej sytuacji. Apex Legends traci graczy ze względu na błędy i oszustów, co jest problemem również i innych tytułów z gatunku jak PUBG. Największym problemem jest jednak brak nowej zawartości. Kiepskie nagrody oraz zaledwie jedna mapa zaczynają nudzić graczy, którzy zaczynają się domagać nowych treści. Apex Legends planuje jednak zwiększyć swoje dochody poprzez wkroczenie na platformę mobilną. EA już zapowiedziało, że trwają prace w nad wersją smartfonową.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends - przychody spadają kolejny miesiąc z rzędu

 0