Apex Legends w wersji na Nintendo Switch krytykowany za spadki płynności

Apex Legends w wersji na Nintendo Switch krytykowany za spadki płynności

Apex Legends po dwóch latach od debiutu na PC oraz PlayStation 4 oraz Xbox One trafił także na Nintendo Switch i jak się okazuje sprawia graczom pewne problemy. Użytkownicy skarżą się na kiepską wydajność tego portu, a dziennikarze mający okazję pograć twierdzą, że dochodzi do spadku 15-20 klatek na sekundę i dzieje się to zarówno w trybie stacjonarnym, jak i mobilnym. Niska płynność widoczna jest zwłaszcza podczas większego zamieszania na mapie. Ponadto poziom graficzny ma odstawać od pozostałych wydań, w efekcie wszystko prezentuje się po prostu średnio. Akurat to nie dziwi, gdyż Switch nie dorównuje możliwościami wydajniejszym PC, deweloperzy poszli więc na pewne kompromisy. Użytkownik Reddita Ann0ying, opublikował porównanie widoczności Apex Legends ze Switcha oraz wersji na Xbox One w rozdzielczości 1080p i różnica jest zauważalna.

Apex Legends w wersji na Nintendo Switch cierpi na spadki płynności sięgające nawet 15-20 fps.

Niestety są także inne bolączki, nie licząc tego, że tytuł wymaga 25 GB miejsca i pojawia się nawet informacja o konieczności zastosowania odpowiednio pojemnej karty microSD, to nie wspiera cross-platformowych postępów, nie obsługuje zapisów z innego sprzętu, z kolei samą zabawę należy rozpocząć od początku nieważne czy mieliśmy wcześniej konto z nabitym poziomem doświadczenia. Chad Grenier reżyser Apex Legends przyznał jednak, że studio planuje ulepszać edycję na Switcha również o funkcje, których teraz brakuje. Największa bolączka to spadek fps w trakcie rozgrywki, co szczególnie wpłynie na potyczki z posiadaczami innych platform w ramach cross-play, którzy wyposażeni w wydajny sprzęt nie doświadczają żadnych przycięć mogąc dzięki temu wypracować przewagę nad pozostałymi uczestnikami.

Obecnie w Apex Legends trwa 8 sezon, który autorzy chcą uatrakcyjnić za sprawą nowego wydarzenia Teoria Chaous udostępniającego specjalny tryb związany z postacią Caustica. Furia pierścienia to nowa playlista Apex o standardowych regułach BR, ze stale rosnącą liczbą rozbłysków pojawiających się wewnątrz pierścienia. Rozbłyski pierścienia to z wolna rozrastające się instancje pierścienia wewnątrz areny. Ci, którzy znajdą się w rozbłysku pierścienia, odniosą obrażenia równe obrażeniom zadawanym przez pierścień w bieżącej rundzie. Pojawienie się rozbłysku pierścienia zostanie poprzedzone krótkim ostrzeżeniem na mapie i minimapie. Event pozwala też zdobyć specjalne skórki dla legend z otwieranych lootboxów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends w wersji na Nintendo Switch krytykowany za spadki płynności

 0