Apex Legends zarobił krocie i zaliczył najlepszy możliwy start

Apex Legends zarobił krocie i zaliczył najlepszy możliwy start

Apex Legends to gra, która pojawiła się dosłownie znikąd, bo jej premierze nie towarzyszyły żadne szumne zapowiedzi, a fani Electronic Arts oczekiwali raczej kolejnej odsłony Titanfall. Zamiast tego Respawn postanowiło zaskoczyć wszystkich, informując o premierze darmowego battle royale. O tym, co się działo od tamtej pory, pisano już wiele, a silna promocja u topowych youtuberów czy streamerów opłaciła się, gdyż produkcja okazała się spektakularnym hitem. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu firmy SuperData, który stwierdza, że Apex Legends od momentu pojawienia się w lutym wygenerował około 92 mln dolarów przychodów na wszystkich platformach sprzętowych. Co jednak ciekawe, to na konsolach battle royale zarabia najwięcej, choć wciąż przegrywa z Fortnite.

Apex Legends wygenerował ogromne ogromne przychody i zaliczył najlepszy start w historii darmowych gier.

Apex Legends zarobił krocie i zaliczył najlepszy możliwy start

Z udostępnionych statystyk dowiadujemy się przy okazji, że niegdyś bardzo popularna karcianka Blizzarda, Hearthstone, osiągnęła największy 52% spadek przychodów w stosunku rok do roku w całej swojej historii. Wynika to nie tyle z faktu zwiększonej konkurencji, bo przecież GWINT czy Artifact nie biją jakoś szczególnych rekordów popularności, a zwyczajnego zmęczenia społeczności tą marką. Natomiast NBA 2K19 była swego czasu solidnie krytykowane za system mikrotransakcji, a mimo to zdołało osiągnąć większy sukces od swego poprzednika - według SuperData wydatki fanów na koszykarską produkcję wzrosły o 42% w porównaniu do NBA 2K18.

Wracając do Apex Legends, jego ogromna popularność raczej nie powinna dziwić, ponieważ tytuł oferuje wiele ciekawych opcji, a do tego jest darmowy. Oczywiście jest również oparty na modelu free-to-play konkurencyjny Fortnite, lecz wydaje się, iż duża grupa osób po prostu znudziła się grą od Epic Games i postanowiła poszukać mniej kolorowej alternatywy. Nie można też zapomnieć, że lada moment na rynku pojawi się dodatek do Battlefield V wprowadząjacy tryb battle royale i wszyscy jesteśmy ciekawi, jak koncepcja EA DICE poradzi sobie z dość silnymi rywalami i czy w ogóle zdoła tego dokonać. Nie da się bowiem ukryć, że rynek jest przesycony produktami z gatunku battle royale, zaś społeczność może mieć już tego po prostu dość.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apex Legends zarobił krocie i zaliczył najlepszy możliwy start

 0