Aplikacja Telefon Google automatycznie uwolni nas od natrętnych połączeń

Aplikacja Telefon Google automatycznie uwolni nas od natrętnych połączeń

Google postanowiło wprowadzić do swojego programu zarządzającego połączeniami głosowymi ważny element zapobiegający niechcianym połączeniom.

Aplikacja odpowiadająca za połączenia w systemie Android doczekała się dość kluczowej dla wielu nowości. Mianowicie Telefon Google może w całkowicie automatyczny sposób odfiltrowywać nadchodzące połączenia, które zostaną uznane za spam poprzez odesłanie ich do poczty głosowej. Efekt tego jest taki, że dane urządzenie nawet nie zadzwoni, a jego posiadacz nie otrzyma powiadomienia o nieodebranym telefonie. Co ciekawe połączenie zostanie zapisane w historii tak, abyśmy mogli w dowolnej chwili sprawić kto podejmował próby kontaktu z nami. Oczywiście w dalszym ciągu odsłuchamy też potencjalnie zostawioną na skrzynce głosowej wiadomość. Jest to jak najbardziej przydatna funkcja dla osób, które dość często otrzymują nachalne telefony z banku, czy innych usługodawców próbujących wcisnąć kolejny kredyt bądź ofertę abonamentową.

Aplikacja od Google automatycznie zablokuje niechciane połączenia telefoniczne uznane za spam.

Aplikacja Telefon Google zablokuje połączenia uznane za spam

Pamiętajmy jednak, że wspomniana aktualizacja nie obejmuje wszystkich, ponieważ aplikacja Telefon Google jest często zastępowana przez producentów smartfonów własnymi rozwiązaniami. W przypadku posiadania tzw. czystego Androida istnieje duża szansa, że otrzymacie ów filtr antyspamowy. Nie wykluczone, że pozostali deweloperzy stosują lub będą stosować podobne rozwiązanie w przyszłości, także pozostała grupa użytkowników jeśli nie posiada tejże aplikacji nie powinna czuć się szczególnie rozczarowana. Wracając do powiadomień, warto przytoczyć jeszcze dość ciekawą zmianę wprowadzoną jakiś czas temu przez Google w Androidzie 8.1. Otóż od teraz programy generujące powiadomienia po przywróceniu z internetem będą mogły wysyłać dźwięk maksymalnie przez 1 sekundę, co pozwoli uniknąć irytującego spamu. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aplikacja Telefon Google automatycznie uwolni nas od natrętnych połączeń

 0