Aplikacja Xbox w ciągu najbliższych 12 miesięcy trafi na telewizory

Aplikacja Xbox w ciągu najbliższych 12 miesięcy trafi na telewizory

Powoli zmierzamy do momentu historii, w którym konsole stacjonarne czy high-endowe komputery do grania mogą przestać mieć znaczenie. Coraz więcej firm rozwija usługi grania w chmurze, dzięki którym platformą do grania może być wszystko od bardzo taniej konsoli, przez tablety i smartfony i na telewizorach kończąc. Jednym z liderów tego segmentu jest Microsoft, który przez cały czas rozwija usługę znaną jako Project xCloud. Jakie Amerykanie mają plany na przyszłość? Po tym, jak aplikacja trafi na urządzenia mobilne, kolejnym krokiem może być zaatakowanie rynku telewizorów. Phil Spencer – szef działu Xbox – przyznał w ostatnim wywiadzie, że w ciągu 12 miesięcy na poszczególne systemy Smart TV może trafić dedykowana aplikacja, która pozwoli na granie bez konieczności kupowania dodatkowych sprzętów.

W ciągu 12 miesięcy na telewizory może trafić dedykowana aplikacja Xbox.

Microsoft xCloud

Phil Spencer w ostatnim wywiadzie został zapytany o konsole oraz przyszłość grania. Szef Xboxa przyznał, że prawdopodobnie nic ich nie jest w stanie powstrzymać przed wprowadzeniem aplikacji Xbox na telewizory, co miałoby nastąpić w ciągu 12 najbliższych miesięcy. Jednocześnie dodał, że dzisiaj telewizory to tak naprawdę konsole schowane za wielkimi ekranami, które mają własne systemy operacyjne, sklepy z aplikacjami oraz obsługują bezprzewodowe akcesoria Bluetooth. Prawdopodobnie dlatego Microsoft zamierza je wykorzystać jako kolejną platformę dla graczy, na której dałoby się uruchomić produkcje dostępne w ramach abonamenty Xbox Game Pass oraz usługi Microsoft xCloud. Jednak na tym plany amerykańskiej firmy się nie kończą. Już kilka tygodni temu Spencer zasugerował, że trwają też pracę nad niewielką przystawką w formie tzw. sticka, która pozwoliłaby na granie na nieco starszych telewizorach.

Na ten moment Microsoft skupia się przede wszystkim na udostępnieniu Xbox Game Pass oraz xCloud na urządzeniach mobilnych. W tej chwili usługa dostępna jest na Androidzie, ale tylko w wersji beta. Aby móc ją wypróbować koniecznie jest wykupienie między innymi abonamentu Xbox Game Pass w wersji Ultimate. Pomimo tego to już dzisiaj ciekawa oferta, która pozwala na telefonie cieszyć się dostępem do ponad 100 pełnoprawnych gier. Prawdopodobnie za kilka lat potężne komputery czy konsole mogą stracić rację bytu. Oczywiście daleki jestem od stwierdzeń, że całkowicie wymrą, ale skoro do grania wystarczy telewizor i odpowiednia usługa, to po co wydawać krocie na tego typu sprzęty? Czas pokaże, ile w tym prawdy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aplikacja Xbox w ciągu najbliższych 12 miesięcy trafi na telewizory

 0