Aplikacja YouTube na PlayStation 4 obsługuje filmiki w 360 stopniach

Aplikacja YouTube na PlayStation 4 obsługuje filmiki w 360 stopniach

Google zaczyna wprowadzać aktualizację aplikacji YouTube na PlayStation 4. Dzięki niej możliwe jest oglądanie filmików nagranych w 360 stopniach za pomocą PlayStation VR.

Patch jest wprowadzany stopniowo, a więc nie wszyscy użytkownicy PSN mają do niego w tym momencie dostęp. Prawdopodobnie nowa funkcjonalność zostanie publicznie udostępniona w nowym roku. Najnowsza wersja aplikacji na PS4 to 1.09 i można sprawdzić czy jest ona dostępna poprzez wciśnięcie przycisku "options" na Dualshocku 4 i wybranie opcji "sprawdź dostępność aktualizacji". Po dokonaniu aktualizacji, aplikacja YouTube na samym początku pyta czy chcemy uruchomić tryb normalny lub VR.

Multimedia w 360 stopniach pozwalają na zmianę perspektywy dzięki technologii śledzenia ruchów głowy. Poprzednio aby uzyskać dostęp do zawartości tego typu, należało zgrać ją uprzednio na pendrive'a, bądź skorzystać ze strumieniowania z sieci domowej. Dzięki nowej funkcjonalności aplikacji YouTube, cały proces będzie znacznie prostszy, a tym samym przystępniejszy dla większego grona odbiorców.

Niestety, ani Sony ani Google nie podały przybliżonej daty ogólnodostępnej premiery nowej wersji YouTube na PS4.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aplikacja YouTube na PlayStation 4 obsługuje filmiki w 360 stopniach

 0