Aplikacje Win32 zaczynają trafiać do Windows Store

Aplikacje Win32 zaczynają trafiać do Windows Store

Kilka miesięcy temu na konferencji Build 2016 Microsoft przedstawił projekt Desktop Bridge, umożliwiający konwertowanie aplikacji napisanych w środowisku Win32 i NET Framework na Uniwersalną Platformę Windows. Wiele aplikacji, często specjalistycznych i branżowych nie jest kompatybilnych z Windows 10 i jest to dla nich szansa, by współpracować z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu.

Do Windows Store w przeciągu najbliższych dni wskoczy kilka przekonwertowanych aplikacji tego typu. Wśród nich między innymi bardzo popularny edytor notatek Evernote, a także Arduino IDE, doubleTwist, PhotoScape, MAGIX Movie Edit Pro, Virtual Robotics Kit, Relab, SQL Pro, Voya Media, Predicted Desire i korAccount.

Dzięki środowisku Universal Windows Platform aplikacje mogą cieszyć się np. zwiększonym bezpieczeństwem (i automatycznymi aktualizacjami) jakie niesie ze sobą scentralizowany sklep Windows Store, być kompatybilne z Windows 10, mogą być skalowane i przeportowane na jakiekolwiek inne urządzenie z Windows 10 (od Xbox One po HoloLens). Ponadto, tego typu aplikacje mogą integrować się z Centrum Akcji, dynamicznymi kafelkami czy też wirtualną asystentką, Cortaną.

Microsoft postanowił udostępnić także konwerter takich aplikacji, Desktop App Converter, bezpośrednio w Windows Store. Narzędzie od teraz zyskało także wsparcie dla trzech technologii instalacyjnych: InstallShield, WiX oraz Advanced Installer. W ramach projektu Desktop Bridge, możliwe jest także portowanie aplikacji iOS do standardu Windows 10, chociaż niewiadomą jest ilu programistów z tego narzędzia skorzysta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Aplikacje Win32 zaczynają trafiać do Windows Store

 0