Apple broni prywatności, odmawiając stworzenia backdoora dla rządu USA

Apple broni prywatności, odmawiając stworzenia backdoora dla rządu USA

Zastosowana przez Apple metoda szyfrowania w smartfonach z rodziny iPhone była przedmiotem wielu debat w wielu agencjach rządowych USA, które żałują, że nie ma już łatwego sposobu na obejście zabezpieczeń iOS, co wykorzystywano podczas dochodzeń. Apple swoi na straży praw swoich klientów, a w tym tygodniu ponownie musieli bronić swojego stanowiska. Senacka komisja sądownicza USA przeprowadziła publiczne przesłuchanie w sprawie szyfrowania i dostępu organów ścigania do zaszyfrowanych urządzeń i wiadomości. W tym przesłuchaniu wzięli udział eksperci z takich firm jak Apple, Facebook i innych gigantów technologicznych. Przewodniczący komisji, senator Lindsay Graham, ostrzegł przedstawicieli firmy technologicznej, że muszą "znaleźć sposób" , aby umożliwić dostęp organom ścigania, inaczej senat zrobi to za nich.

Apple ponownie odpiera ataki rządu USA, odmawiając stworzenia backdoora dla agencji rządowych.

"Kiedy dostaną nakaz sądowy, chcę, aby rząd mógł szukać i znajdować wszystkie istotne informacje", powiedział senator Graham. "W prawie amerykańskim nie ma miejsca, na immunitety gdy chodzi o przestępczość. Nie zamierzam tworzyć bezpiecznej przystani dla przestępców, w której mogliby planować swoje czyny i przechowywać informacje w miejscu, do którego organy ścigania nigdy nie mają dostępu. Menedżer Apple'a ds. prywatności użytkowników, Erik Neuenschwander, odpowiedział na to, mówiąc: "Ostatecznie uważamy, że silne szyfrowanie czyni nas wszystkich bezpieczniejszymi i nie znaleźliśmy sposobu na zapewnienie dostępu do urządzeń użytkowników, które nie osłabiłyby bezpieczeństwa dla wszystkich".

To oczywiście wiąże się z poprzednimi argumentami Apple'a dotyczącymi lepszego szyfrowania. Utworzenie backdoora dla organów ścigania w celu uzyskania dostępu stworzyłoby lukę, którą w końcu każdy mógłby odkryć i wykorzystać, osłabiając bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, nie tylko tych związanych z dochodzeniami kryminalnymi. Senator Graham uważa, że ​​rząd USA "narzuci swoją wolę" firmom technologicznym, jeśli nie znajdą rozwiązania dla szyfrowania dla organów ścigania. Jednak Apple walczy w tej sprawie z rządem USA od kilku lat i wydaje się mało prawdopodobne, aby ich stanowisko uległo zmianie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple broni prywatności, odmawiając stworzenia backdoora dla rządu USA

 0