Apple celowo zmniejsza wydajność starszych iPhone`ów

Apple celowo zmniejsza wydajność starszych iPhone`ów

Użytkownicy iPhone`ów często oskarżają Apple o spowalnianie urządzeń poprzez zbiorcze aktualizacje oprogramowania. Jednakże jeden z użytkoników portalu Reddit uważa, że urządzenia iPhone i iPad mogą zwalniać poprzez sztuczne ograniczenia, które można wyeliminować wymieniając baterię na nową.

Jeden z użytkowników portalu Reddit, posiadacz iPhone 6s w wersji z 64 GB pamięci zauważył, że jego urządzenie znacząco zwolniło po zbiorczej aktualizacji. Osoba ta zaczęła dociekać co też mogło się stać z jego urządzeniem i podczas przeprowadzania testów, zauważył, że wyniki osiągane w Geekbench uległy poprawie, po wymianie baterii na nowy egzemplarz. Zapewne wielu użytkowników iPhone`ów 6s pamięta problemy z przypadkowym wyłączaniem się tych urządzeń. Wkrótce po wypuszczeniu aktualizacji, przypadłość ta uległa wyeliminowaniu, jednakże możliwe jest, że poprawka ta miała szersze działanie niż by się mogło wydawać.

Możemy mieć tu do czynienia z celowym postarzaniem sprzętu. Uzależnianie wydajność od stanu baterii daje poczucie starzenia się smartfona, co ma nakłonić do zakupu nowszego i lepszego egzemplarza

Całkiem prawdopodobne jest, że po zaktualizowaniu iPhone`ów taktowanie procesowa uzależniono od napięcia dostarczanego przez baterię, co miało blokować nadmierne korzystanie z energii i usuwać problem z wyłączaniem się urządzenia. Jeśli więc zauważycie, że iPhone, który posiadacie zaczyna zwalniać, zacznijcie od wymiany baterii. Wraz z degradacją baterii zamiast skrócenia czasu pracy jak to jest w innych urządzeniach, możecie doświadczać spadku wydajności. Zagrywka ta jest nieuczciwa, gdyż nie pokazuje faktycznego stanu baterii, poza tym telefon, który zaczyna zwalniać wraz z degradacją baterii, staje się wolniejszy stopniowo, co daje wrażenie starzenia się sprzętu i wymusza konieczność zakupu nowszego egzemplarza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple celowo zmniejsza wydajność starszych iPhone`ów

 0