Apple chce wypuścić autonomiczny samochód w 2025 roku

Apple chce wypuścić autonomiczny samochód w 2025 roku

Przecieki na temat domniemanego autonomicznego elektrycznego samochodu od Apple docierają do nas od lat, ale te często były mało konkretne, a nawet sprzeczne ze sobą. Gigant z Cupertino cały czas milczy w temacie, ale źródła agencji Bloomberg sugerują, że firma mogła w ostatnim czasie zwiększyć swoje wysiłki na tym polu.  

Bloomger podaje, że Apple chce teraz w większym stopniu skoncentrować się na w pełni autonomicznym samochodzie, a nie jedynie bardziej konwencjonalnym aucie z półautonomicznymi funkcjami, co sugerowały poprzednie plotki. Źródła zdradzają, że nowy lider projektu, Kevin Lynch, chce, aby pierwszy model był samojezdny. Co więcej, firma podobno przyspiesza swoje plany. O ile bowiem ostatnio Apple celować miało w premierę za pięć do siedmiu lat, teraz szykować ma się do debiutu w tym segmencie w 2025 r., czyli za cztery lata. Uważa się jednak, że plan jest „płynny” i mocno zależny od tego, czy Apple ukończy na czas w pełni autonomiczny system. Producent podobno zakończył większość „pracy podstawowej” nad procesorem samochodu.

Bloomger podaje, że Apple chce teraz w większym stopniu skoncentrować się na w pełni autonomicznym samochodzie. Premiera planowana jest podobno na 2025 r.

Źródło: Vanarama

Informatorzy zasugerowali również, że Apple chce stworzyć „idealne” wnętrze z bardzo wygodnymi siedzeniami podobnymi do foteli salonowych, systemem informacyjno-rozrywkowym z ekranem dotykowym pośrodku, bez kierownicy i pedałów. Dyskutowany jest tryb awaryjnego przejęcia - dodają źródła.

Apple oczywiście odmówiło komentarza w związku z tymi przeciekami. Nowe priorytety mogą pomóc projektowi, który doświadczył pewnych perturbacji po drodze, w tym odchodzących dyrektorów i zaniepokojonych partnerów. Niewątpliwie gigant technologiczny ma środki, by dorównać lub pokonać uznanych producentów samochodów planujących w tym samym czasie w pełni autonomiczne lub prawie samojezdne auta, takich jak VW. 

Źródło: Vanarama

Pełna samodzielna jazda wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami, w tym trudnym do przewidzenia ruchem drogowym i problemami pogodowymi, takimi jak śnieg. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Apple musiało opóźnić samochód, a przynajmniej zaoferować kierowcom przejęcie kontroli w określonych warunkach. Na razie to jednak wciąż relatywnie odlegle plany i nawet jeśli się potwierdzą, to w międzyczasie mogą jeszcze ulec dużym zmianom. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple chce wypuścić autonomiczny samochód w 2025 roku

 0