Apple denerwuje szefa Facebooka, więc ten zakazuje iPhone`ów pracownikom

Apple denerwuje szefa Facebooka, więc ten zakazuje iPhone`ów pracownikom

W sieci pojawiły się w ciągu ostatnich dni doniesienie sugerujące, że Mark Zuckerberg, współzałożyciel Facebooka obraził się i to dość mocno na firmę Apple. Przejawem tej niechęci miał być zakaz korzystania przez pracowników z iPhone'ów. Cała sprawa według podejrzeń ma związek z wywiadem, którego udzielił Tim Cook i jego głośne wyrażenie niepochlebnej opinii o Facebooku. Tim Cook powiedział, że "my nigdy nie zrobiliśmy produktu z naszych klientów" - odnosząc się do skandalu z Cambridge Analityca i oskarżeniami o handel informacjami. Wszyscy zapewne pamiętają aferę z nielegalnym pozyskaniem informacji o milionach użytkowników, przez nieistniejącą już brytyjską firmę konsultingową i brak reakcji ze strony administracji portalu, z którego te dane pozyskiwano.

Wytłumaczenie sytuacji przez przedstawicieli Facebooka chyba nikogo nie przekonuje.

Apple często powtarza, że nie muszą handlować danymi swoich klientów jak robi to Google i Facebook. Po upublicznieniu skandalu, szef Apple został zapytany co by zrobił na miejscu Marka Zuckerberga. Cook odpowiedział, że nigdy nie będzie w takiej sytuacji jak jego odpowiednik w Facebooku. Cook twierdził, że Apple mogłoby zarabiać dużo więcej pieniędzy, gdyby klienci byli produktem na sprzedaż, podkreślając, że tak właśnie traktuje swoich użytkowników Facebook sprzedając ich reklamodawcom i innym podmiotom.  Jak podaje New York Times: "Krytyka wypowiedziana przez Cook'a rozzłościła Zuckerberga, który następnie nakazał kadrze zarządzającej korzystanie wyłącznie z telefonów z Androidem - argumentował, że ten system operacyjny jest dużo bardziej popularny niż ten od Apple".

Przedstawiciele Facebooka wystosowali dziś oświadczenie przyznając, że faktycznie kierownictwo i pracownicy zostali poinstruowani do korzystania z Androida zamiast iOS. Głównym powodem takiej decyzji rzekomo nie jest wcale niechęć do Apple, która powstala po komentarzach Tima Cooka. Zamiast tego Facebook twierdzi, że to właśnie Android jest najpopularniejszym systemem na świecie i dlatego jest rekomendowany pracownikom, którzy powinni korzystać z produktu Google zamiast z iOS. Mamy więc potwierdzenie, jak to wygląda w Facebooku: użytkowników iOS jest mniej, więc korzystajcie z Androida i nie ma to kompletnie żadnego związku z krytyką firmy przez szefa Apple. A przysłowiowy świstak siedzi...

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple denerwuje szefa Facebooka, więc ten zakazuje iPhone`ów pracownikom

 0