Apple Event 2021 - podsumowanie konferencji

Apple Event 2021 - podsumowanie konferencji

Apple podczas konferencji Apple Event 2021 zapowiedziało szereg nowinek w ofercie, które planuje wprowadzić w najbliższych miesiącach. Jedną z najważniejszych części wydarzenia była prezentacja nowej wersji iPada Pro. W tablecie zadebiutuje czip M1, zastępując układ Apple Bionic (nowy podzespół ma zagwarantować 1500 razy szybsze przetwarzanie grafiki), a także nowy ekran - Liquid Retina XDR (z jasnością sięgającą do 1600 nitów). W urządzeniu pojawi się moduł 5G, wsparcie dla Thunderbolta w złączu USB-C oraz dodatkowy, 12-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny z przodu, który podczas rozmów będzie dynamicznie reagował na naszą zmianę pozycji (jeśli wyjdziemy poza ekran, obraz z kamerki się przeskaluje i przesunie fokus w naszym kierunku). Pojawi się także wersja z 2 TB pamięci wewnętrznej. Ceny nowego iPada w Polsce zaczynają się od 3899 zł. Zamówienia można będzie składać od 30 kwietnia, a dostawy są planowane na drugą połowę maja.

Apple podczas konferencji Apple Event 2021 zaprezentowało szereg nowości, spośród których najważniejsze to z pewnością nowa wersja iPada Pro oraz nowa wersja iMaca.

Apple pokazało także nowego iMaca, w którym - podobnie jak w iPadzie Pro - pojawi się czip M1. Projektanci odmienili także wnętrze komputera oraz dodali nowe kolory. Sprzęt kupimy w jednej z siedmiu barw: niebieskiej, zielonej, różowej, srebrnej, żółtej, pomarańczowej lub fioletowej. Apple zapowiada, że nowy iMac będzie miał o 85% szybszy procesor, dwa razy szybszy układ graficzny, system audio składający się z sześciu głośników, studyjnej klasy mikrofony czy wyświetlacz Retina 4.5K. Ceny nowych iMaców w Polsce startują od 6799 zł. Za najdroższy wariant zapłacimy 8899 zł. Podobnie jak nowe iPady, będzie je można zamawiać od 30 kwietnia, a dostaw można oczekiwać w drugiej połowie maja.

Podczas konferencji Apple zapowiedziało także szereg pomniejszych nowości:

  • karta kredytowa Apple Card Family zostanie wzbogacona o opcję rodzinną (możliwe będzie współdzielenie wydatków przez osoby powyżej 13 roku życia);
  • aplikacja Podcasty doczeka się odświeżenia oraz płatnych audycji;
  • iPhone'a 12 i iPhone'a 12 Mini już od najbliższego zamówimy w kolorze fioletowym;
  • gigant z Cupertino wprowadzi własne lokalizatory o nazwie AirTags;
  • w ciągu kilku dni w sprzedaży znajdzie się nowe Apple TV 4K z czipem A12 i z nowym pilotem;
  • w Apple TV Plus pojawi się drugi sezon serialu pt. Ted Lasso;
  • do sprzedaży trafią nowe klawiatury w trzech wersjach: mniejszej z dodatkowymi przyciskami, mniejszej z Touch ID oraz trzeciej, wzbogaconej o panel numeryczny;
  • do sklepów trafi usprawniona wersja Apple Pencil.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Event 2021 - podsumowanie konferencji

 0