Apple gromadziło dane o lokalizacji bez zgody użytkowników. Firma została ukarana

Apple gromadziło dane o lokalizacji bez zgody użytkowników. Firma została ukarana

Apple ma kłopoty w Korei Południowej. Firma stosowała praktyki, które zdecydowanie nie mogą się podobać i w jakimś stopniu może wpłynąć to na wizerunek producenta iPhone'ów, przynajmniej w tamtym regionie.

Korporacje zapewniają użytkowników, że dbają o ich bezpieczeństwo oraz zapewniają im prywatność, a sprzęt nie śledzi ich aktywności bez wymaganej zgody. W przypadku Apple tak to do końca nie działa, bowiem gigant z Cupertino wpadł w Korei Południowej, w konsekwencji musi zapłacić karę finansową. Południowokoreański organ regulacyjny stwierdził, że Apple zbierało dane o lokalizacji użytkowników bez zgody i nałożył na firmę karę w wysokości 210 milionów wonów (około 153 tys. dolarów) za naruszenie prywatności.

Apple zostało ukarane w Korei Południowej za zbieranie danych o lokalizacji bez zgody użytkowników.

Apple gromadziło dane o lokalizacji bez zgody użytkowników. Firma została ukarana
 

Kara jak na zarobki producenta iPhone'ów jest śmiesznie niska, więc zapewne nie będzie dla niego odczuwalna. Co istotne nie tylko Apple ma się na bakier z zapewnianiem prywatności swoich klientów. Apple znalazło się w gronie 188 firm, u których stwierdzono naruszenie ustawy o ochronie i wykorzystywaniu informacji o lokalizacji.

Podjęte działania administracyjne wynikają z regularnej kontroli firm gromadzących dane lokalizacyjne prowadzonej na podstawie znowelizowanej w 2022 r. ustawy o ochronie informacji lokalizacyjnych.

„Informacje o lokalizacji są kluczowym zasobem poprawiającym wygodę użytkowników i podstawą rozwoju innowacyjnych branż, ale korzystając z tych informacji, musimy wziąć pod uwagę ochronę prywatności osób fizycznych i bezpieczeństwo społeczne” – powiedział przewodniczący KCC Kim Hong-il.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple gromadziło dane o lokalizacji bez zgody użytkowników. Firma została ukarana

 0