Apple iPhone 12 i iPhone 12 Pro przetestowane w AnTuTu. Wyniki mocno rozczarowują

Apple iPhone 12 i iPhone 12 Pro przetestowane w AnTuTu. Wyniki mocno rozczarowują

Apple wreszcie ujawniło oficjalnie całą linię iPhone'ów 12, a pierwsze egzemplarze już wkrótce, bo w przyszłym tygodniu, pojawią się na rynku. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze wyniki wydajności modeli iPhone 12 i iPhone 12 Pro w bazie danych AnTuTu, dając nam podgląd, jak smartfony wypadają w syntetycznych benchmarkach, dając jakiś pogląd na temat ich wydajności. Oba urządzenia iPhone 12 są napędzane przez A14 Bionic, wyprodukowanym w procesie 5 nm, jednak uzyskane liczby pokazują raczej rozczarowujące wyniki w porównaniu ze Snapdragonem 865 firmy Qualcomm, używanym przez większość flagowców z Androidem.

W sieci pojawiły się wyniki  iPhone'a 12 i iPhone'a 12 Pro w benchmarku AnTuTu. Oczywiście to tylko syntetyk, jednak spodziewaliśmy się trochę więcej...

Wynik 570000 punktów, czyli suma wydajności GPU, procesora, pamięci i interfejsu użytkownika w AnTuTu nie jest imponująca. Dla porównania - Xiaomi Mi 10 Pro ma ponad 687000 punktów, przy czym największą różnicą jest wynik GPU, który jest o ponad 40% niższy na iPhone'ach. W pozostałych trzech segmentach Apple ma mniej niż 10% wydajności do nadrobienia, a różnica pamięci wynosi tylko około 6%, a przynajmniej w przypadku modeli z pamięcią 4/256 GB u iPhone'a 12 i 6/128 GB w modelu iPhone 12 Pro. Jest to również prawdopodobnie pierwsze potwierdzenie, że po premierze pojawią się modele 12 Pro, które otrzymają 6 GB pamięci RAM.

Oczywiście mamy świadomość, że porównania między platformami, zwłaszcza tak odrębnymi jak Android i iOS nie zawsze przedstawiają prawdziwy obraz sytuacji, jednak o niskim wzroście wydajności świadczy również porównanie najnowszego układu A14 z poprzednikiem - wyprodukowanym w procesie 7nm SoC A13 Bionic. iPhone 11 Pro Max uzyskał wynik 536883 w AnTuTu 8, co pokazuje, że najnowsze modele iPhone 12 i iPhone 12 Pro mają nad poprzednikiem przewagę na poziomie zaledwie 5-6%.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple iPhone 12 i iPhone 12 Pro przetestowane w AnTuTu. Wyniki mocno rozczarowują

 0