Apple iPhone 9 z Dual SIM wyłącznie dla Chińczyków

Apple iPhone 9 z Dual SIM wyłącznie dla Chińczyków

Wiele na to wskazuje, że nadchodzący iPhone 9 otrzyma możliwość jednoczesnego wykorzystania dwóch kart SIM. Najpierw o takim rozwiązaniu wspominał azjatycki analityk Ming-Chi Kuo, a wkrótce potem teoria eksperta znalazła potwierdzenie w kodzie źródłowym systemu iOS 12 beta 5. Byłoby to istotną rewolucją, po blisko 11 latach konsekwentnego odcinania się, od Dual SIM, firmy Apple. Taka rewolucja może dotyczyć jednak wyłącznie konsumentów chińskich, o czym, ponownie, donosi wspomniany Ming-Chi Kuo.

Specjalista ds. rynku elektroniki użytkowej uważa, że w tym roku Apple wyda aż cztery nowe modele smartfonów: bezpośredniego następcę iPhone'a X, większego iPhone'a X Plus z ekranem OLED o przekątnej 6,5'', a także "ekonomicznego" iPhone'a (iPhone 9 - przyp. red.), wyposażonego w ekran LCD 6,1''. Przy czym ten ostatni, jak wynika z najświeższych doniesień, trafi na rynek zarówno w wersji z Dual SIM, jak i bez tej funkcji, podczas gdy w droższych słuchawkach możliwość jednoczesnego wykorzystania dwóch modułów identyfikacji abonenta będzie standardem. Prosty rachunek daje właśnie, ostatecznie, cztery różne telefony.

Apple iPhone 9 z Dual SIM wyłącznie dla Chińczyków

To zdjęcie, wedle pogłosek, prezentuje iPhone'a X Plus i domniemanego iPhone'a 9

Abstrahując od głównego wątku, poza typem i przekątną użytego wyświetlacza, poszczególne terminale mają różnić się także: materiałami wykorzystanymi do produkcji obudowy, tylnymi aparatami fotograficznymi oraz implementacją 3D Touch (ewentualnie: jej całkowitym brakiem w tańszych wersjach).

We wcześniejszych doniesieniach nie dokonywano podziału, na wersje, klasycznego iPhone'a. Teraz okazuje się, że iPhone z Dual SIM będzie nie tylko odrębnym produktem, ale także ekskluzywem dla Państwa Środka. Wprawdzie Ming-Chi Kuo niespecjalnie chce uzasadniać swoje twierdzenie, jednak przyczyny takiego ruchu ze strony Apple'a, jeśli okażę się on faktem, mogą uchodzić za wyjątkowo oczywiste. Słuchawki z podwójną kartą sprzedają się najlepiej w Europie i Azji, tyle tylko, że statystyczny konsument europejski postrzegany jest za osobę o najbardziej zasobnej kieszeni, z tej dwójki. Tym samym księgowi firmy z Cupertino mogą sądzić, że zainteresowany Dual SIM Europejczyk, wobec braku alternatywy, chętniej sięgnie po droższego iPhone'a X lub iPhone'a X Plus. Patrząc z perspektywy biznesowej, ma to sens, przyznajcie.

Tymczasem fani firmy Apple wielokrotnie udowadniali, że są w stanie przełknąć każdą gorzką pigułkę, byleby tylko nabyć wymarzony sprzęt. Czy tym razem historia zatoczy koło? Przekonamy się ponoć już we wrześniu, bowiem to wtedy mają zostać ujawnione wszystkie ww. smartfony.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple iPhone 9 z Dual SIM wyłącznie dla Chińczyków

 0