Apple iPhone X eksplodował po aktualizacji do iOS 12.1

Apple iPhone X eksplodował po aktualizacji do iOS 12.1

Mężczyzna nazywający się Rahel Mohamad i mieszkający w USA w stanie Waszyngton, przekazał do Apple nagranie ukazujące iPhone'a X, który eksplodował po tym jak został uaktualniony do iOS w wersji 12.1. Wpis zamieszczony na Twitterze zwrócił uwagę Gadgets 360, którym udało się zdobyć nieco więcej informacji o incydencie. Według Mohamada, jego smartfon był w czasie aktualizacji do iOS 12.1 w poprzednią środę, gdy podłączył telefon do ładowarki. Mohamad dodał następnie, że "ciemny dym zaczął wydobywać się z jego iPhone'a. Aktualizacja została ukończona i jak tylko telefon włączył się ponownie, zaczął dymić i stanął w płomieniach".

Kolejny iPhone stanął w płomieniach. Tym razem do zdarzenia doszło podczas ładowania i jednoczesnej aktualizacji do iOS 12.1.

Mohamad podkreślił natychmiast, że korzystał z oryginalnego przewodu Apple Lighting oraz ładowarki, którą otrzymał w pudełku razem ze swoim iPhone'm X. Mężczyzna odłączył urządzenie od ładowarki na chwilę przed eksplozją. Po skontaktowaniu się z Apple, firma nawiązała kontakt z Muhamadem poprzez oficjalną stronę wsparcia na Twitterze (@AppleSupport). Apple odpowiedziało, że wybuch urządzenia z pewnością nie był "spodziewanym zachowaniem" i wyrazili chęć kontaktu poprzez bezpośrednie wiadomości. Interesujący jest dodatkowo fakt, że po nawiązaniu z Muhamadem konwersacji poprzez stronę Apple Support na portalu Twitter, zgłosił się kolejny użytkownik iPhone X, który narzekał, że jego smartfon bardzo się nagrzewa po wykonaniu aktualizacji do iOS 12.1.

Apple ponownie przeniosło konwersację na prywatne wiadomości, także jak dotąd nie wiadomo nic o rozwiązaniu sprawy. Póki co nie widać narzekań od szerszej grupy użytkowników, które dotyczyłyby podobnych problemów z iPhone'm X i najnowszą publiczną wersją iOS. Normalnie pierwszym podejrzeniem można by obarczyć nieoryginalną i wadliwą ładowarkę, użytkownicy Ci  twierdzą jednak, że korzystali tylko z oficjalnych akcesoriów.  Mamy nadzieję, że są to odosobnione przypadki, jednak zdarzenia takie są bardzo niepokojące.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple iPhone X eksplodował po aktualizacji do iOS 12.1

 0