Apple iPhone Xs Plus będzie posiadać ekran OLED wielkości 6,5 cala

Apple iPhone Xs Plus będzie posiadać ekran OLED wielkości 6,5 cala

Na początku tego roku Ming-Chi Kuo, analityk z KGI Securities zajmujący się Apple, przepowiedział, że możemy spodziewać się 3 nowych iPhone'ów w 2018 roku, podając częściowe specyfikacje urządzeń. Teraz pojawiły się potwierdzenia tych przypuszczeń, uzupełnione o dalsze detale.

Ming-Chi Kuo przewidział w styczniu, że Apple iPhone Xs będzie następcą obecnego iPhone X i będzie posiadał 5,8 calowy ekran OLED. Apple iPhone Xs Plus będzie posiadać 6,5 calowy ekran OLED, a iPhone 9 6,1 calowy LCD. W przeciwieństwie do pozostałych dwóch, iPhone 9 będzie posiadać tylko jedną kamerę z tyłu i będzie pozbawiony 3D Touch. Wszystkie nowe modele będą posiadać rozpoznawanie twarzy Face ID oraz aparat TrueDepth. Teraz pojawiły się kolejne informacje o produktach, które Apple wprowadzi na rynek w tym roku. Anonimowe źródła potwierdzają wszystkie analizy Ming-Chi Kuo i dodają, że kodowa nazwa Apple iPhone Xs Plus to D33. Urządzenie to posiada ogromny wyświetlacz 6,5 cala o rozdzielczości 1242 x 2688. Gęstość pikseli będzie w takim razie wynosić 455 ppi, co jest wartością bardzo bliską do obecnego iPhone X, który posiada 459 ppi.

Nowe doniesienia potwierdzają analizy z początku roku i uzupełniają je o kilka nowych detali

Bezpośredni następca iPhone'a X oznaczony jest jako D32 i powinien posiadać 5,8 calowy ekran OLED. Zarówno Xs Plus jak i Xs będą dostępne w kolorze złotym. W niektórych regionach te modele będą posiadać opcję dual-SIM. Apple rozważa również wykorzystanie technologii E-SIM, która pozwoli na współpracę urządzenia z wieloma operatorami bez konieczności korzystania z fizycznej karty SIM. Na najniższej półce Apple wprowadza jednak spore zmiany. Apple iPhone 9 będzie co prawa posiadać najbardziej pożądane funkcje z wersji Xs jak ekran od krawędzi do krawędzi, aparat TrueDepth oraz FaceID, jednakże aby utrzymać niższą cenę, Apple musi wyciąć inne elementy. Przykładowo iPhone 9 będzie posiadać aluminiowe narożniki, szklany tył, wyświetlacz LCD, brak wsparcia dla 3D Touch i tylko jedną kamerę z tyłu. Pomimo iż źródła potwierdzają wcześniejsze doniesienia, to należy pamiętać, że do premiery nowych iPhone'ów pozostało jeszcze dużo czasu i nawet jeśli te informacje są prawdziwe w chwili obecnej, to jeszcze wiele może się zmienić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple iPhone Xs Plus będzie posiadać ekran OLED wielkości 6,5 cala

 0