Apple kończy z pracami nad własnym rozwiązaniem. Będzie dalej zależne od Qualcomma

Apple kończy z pracami nad własnym rozwiązaniem. Będzie dalej zależne od Qualcomma

W sieci już od dawna pojawiały się informacje mówiące o rozwijaniu przez Apple autorskiego modemu sieci 5G. Docelowo modem ten miał zastąpić rozwiązania Qualcomma, uniezależniając tym samym Apple w tej kwestii. Jak wynika z najnowszych doniesień, firma z Cupertino porzuci prace nad własnym modemem.

Apple już w dość znacznym stopniu jest niezależne. Firma z Cupertino ma przecież własne procesory i to nie tylko do smartfonów, ale również do komputerów. Kolejnym krokiem w stronę samodzielności miał być własny modem sieci 5G. Pierwsze informacje mówiące o rozwoju przez Apple autorskiego modemu pojawiły się jeszcze pod koniec 2020 roku. Później temat ten wielokrotnie jeszcze powracał w coraz to nowszych doniesieniach. W pewnym okresie mówiło się, że pierwszym urządzeniem, które zostanie w niego wyposażone będzie iPhone SE 4. generacji. Później z wypowiedzi analityka Ming-Chi Kuo dowiedzieliśmy się, że modem 5G od Apple nie pojawi się wcześniej niż w 2025 roku. Czyli dopiero w serii iPhone 17 lub we wspomnianej wersji SE.

Dowiadujemy się, że Apple zaczęło reorganizować ciągłe inwestycje w dział rozwoju modemów 5G. To z kolei ma oznaczać, że próby wykorzystania autorskiego modemu 5G na pokładzie iPhona SE 4 zakończyły się niepowodzeniem.

iPhone SE

Teraz z kolei doniesienia mówią o kompletnym wycofaniu się Apple z prac nad własnym modemem. Informacje te pochodzą z koreańskiej strony i zostały udostępnione przez znanego leakstera o pseudonimie Revegnus. Dowiadujemy się, że Apple zaczęło reorganizować ciągłe inwestycje w dział rozwoju modemów 5G. To z kolei ma oznaczać, że próby wykorzystania autorskiego modemu 5G na pokładzie iPhona SE 4 zakończyły się niepowodzeniem. Co więcej, oczekuje się, że Apple całkowicie porzuci prace w tym zakresie, rezygnując tym samym z rozwoju i ewentualnego wprowadzenia własnego rozwiązania.

iPhony mogą być dalej skazane na modemy Qualcomma

Koniec prac oznacza, że gigant z Cupertino będzie dalej skazany na współpracę z Qualcommem w kwestii modemów. Dla przypomnienia, Apple montuje w swoich iPhonach właśnie układy Qualcomma. Na pokładzie iPhona 13 odnajdziemy model Snapdragon X65, a w najnowszych iPhonach 15 ulepszoną wersję w postaci chipu Snapdragon X70. Qualcomm zatem najpewniej cieszy się z zakończenia prac Apple nad modem 5G fiaskiem. Oznacza to, że firma odpowiedzialna za modemy Snapdragon dalej będzie miała dużego i ważnego klienta. Dostarczanie modemów do iPhonów musi być lukratywnym biznesem. Apple sprzedaje bowiem ogromną ilość smartfonów

Sugerujemy jednak, aby mimo wszystko nie brać nowych informacji za pewnik. To na tę chwilę jedynie pogłoski bez żadnego solidnego potwierdzenia. Niewykluczone zatem, iż Apple w rzeczywistości nie podejmie decyzji, żeby przerwać prace nad swoim modemem 5G i będzie działać aż do skutku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple kończy z pracami nad własnym rozwiązaniem. Będzie dalej zależne od Qualcomma

 0