Apple może w tym roku przekroczyć granicę 1,9 mld sprzedanych iPhone`ów

Apple może w tym roku przekroczyć granicę 1,9 mld sprzedanych iPhone`ów

Pierwsza generacja iPhone'ów została zapowiedziana przez nieżyjącego już Steve'a Jobsa w 2007 i po 13 latach od tamtej chwili smartfony reprezentujące tę markę mają wśród wielu użytkowników status kultowego, aczkolwiek zdarzały się nie tylko dobre, ale też złe dla marki momenty. Chociaż Apple nie zdradza w publikowanych statystykach ile sprzedało egzemplarzy telefonów, to według ośmiu branżowych analityków, na których powołuje się serwis Bloomberg amerykańskie przedsiębiorstwo jest na właściwej drodze, by w bieżącym roku sprzedać 195 milionów iPhone'ów co oznaczałoby wzrost względem 186 mln rozesłanych sztuk w poprzednich dwunastu miesiącach. Jednocześnie, gdyby prognozy sprawdziły się wówczas producent dobiłby do poziomu 1,9 miliarda sprzedanych łącznie smartfonów licząc od chwili premiery pierwszej generacji.

Jeśli prognozy analityków okażą się prawidłowe to Apple może w tym roku sprzedać 195 mln iPhone'ów co jednocześnie dałoby im około 1,9 mld sprzedanych smartfonów.

Wynik byłby doprawdy imponujący zważywszy, że w chwili prezentacji sprzętu nikt z Apple raczej nie podejrzewał, że zainteresowanie jego produktami będzie na tak sporym poziomie. Przez 13 lat nie tylko na świecie, ale także w branży technologicznej dużo się zmieniło z kolei smartfony zdołały skutecznie zawładnąć ludzkością na całym świecie i w efekcie obecnie mało kto wyobraża sobie życie bez korzystania ze wspomnianych urządzeń. Z drugiej strony w przypadku poprawnej prognozy analityków całkowita liczba iPhone'ów sprzedanych w 2020 roku będzie niższa niż przykładowo w latach 2015-2018. Mówi się jednak, iż Apple wygeneruje w tym roku rekordowe przychody dzięki rozwijającemu się modelowi biznesowemu.

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie sprzedaż smartfonów stanowi dla firmy lwią część całorocznych przychodów. Sukces może odnieść iPhone SE 2, który podobno będzie tańszym rozwiązaniem wyposażonym w sporo mniejszy 4,7-calowy wyświetlacz LCD, a także stylistyką przypominający iPhone 8. Wewnątrz znajdziemy natomiast procesor A 14 Bionic oraz tylko pojedynczy aparat główny. Oczywiście w parze z ograniczeniami pójdzie też odpowiednio niższa cena mająca przekonać klientów z mniej zasobnym portfelem. Niestety, jeśli chodzi o konkretną sumę to nie znamy żadnych detali podobnie jak w przypadku premiery sprzętu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może w tym roku przekroczyć granicę 1,9 mld sprzedanych iPhone`ów

 0