Apple może wyprodukować pancerny smartwatch

Apple może wyprodukować pancerny smartwatch

Apple rozważa stworzenie mocniejszej wersji inteligentnego zegarka z serii Watch Series. Pancerny smartwatch, bo tak można go śmiało określić, który trafiłby do sprzedaży pod koniec 2021 lub w 2022 roku oferowałby niemal identyczną podstawową funkcjonalność co dotychczasowe urządzenia amerykańskiego producenta, ale jego konstrukcja byłaby nieporównywalnie wytrzymalsza, dzięki czemu sprawdziłby on się u osób uprawiających sporty ekstremalne czy przebywających w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Bloomberg wskazuje też, że firma planuje zaimplementować specjalne funkcje związane z pływaniem. Chociaż istniejące zegarki oferują różne opcje z ćwiczeniami i są wodoodporne do 50 metrów głębokości nie są uważane za wystarczająco wytrzymałe w różnych warunkach np. podczas jazdy na nartach wodnych.

Apple ma pracować nad wytrzymalszym modelem smartwatcha, który sprawdziłby się u osób uprawiających sporty ekstremalne.

Źródło wskazuje, że Apple chciało opracować pancerny smartwatch zaraz po wypuszczeniu pierwszej generacji Watch Series w 2015 roku, ale finalnie nigdy taka propozycja do konsumentów nie trafiła. Istnieje więc możliwość, że także tym razem plany spalą na panewce. Obecnie w dystrybucji znajdziemy Apple Watch Series 6, ale już trwają prace nad 7. generacją, która zaoferować ma inny wygląd urządzenia i zgodnie z nieoficjalną koncepcją będą to płaskie ramki. Do tego Touch ID - o tym akurat producent myśli od dawna więc dodanie skanera linii papilarnych pod wyświetlaczem nie stanowiłoby większego zaskoczenia.

Wydłużyć powinno się działanie zegarka na baterii. Spekuluje się też o obecności innowacyjnego systemu pomiaru ciśnienia krwi czy bezinwazyjnego pomiaru poziomu cukru we krwi. Brzmi interesująco, ale czy Apple wprowadzi rzeczone funkcje zobaczymy w przyszłości. Warto wspomnieć, iż Apple Watch cieszy się dużym zainteresowaniem. Dotychczas kupiono przeszło 100 milionów egzemplarzy tych urządzeń na całym świecie, chociaż aktywnie korzysta z nich 10% użytkowników.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może wyprodukować pancerny smartwatch

 0