Apple może zastąpić iPada mini składanym urządzeniem

Apple może zastąpić iPada mini składanym urządzeniem

Jak podaje jeden z zagranicznych portali, Apple ma pracować nad składanym urządzeniem, które domyślnie ma zastąpić serię iPad mini w przyszłości. Ten tajemniczy sprzęt ma cechować się przekątną poniżej 10 cali, a jego premiera zaplanowana jest na 2025 rok. To samo źródło twierdzi także, iż Apple zaczęło prace nad 20-calowym składanym ekranem, który trafi najpewniej do przyszłych MacBooków.

W ostatnim czasie rozwój składanych ekranów całkiem mocno poszedł do przodu. Rynek urządzeń wykorzystujących to rozwiązanie staje się coraz mniej niszowy. Wkroczyć na niego ma między innymi Google wraz z autorskim Pixelem Fold. Według zagranicznego portalu, The Elec, również Apple może pójść właśnie w stronę składanych wyświetlaczy. Jak podaje źródło, gigant technologiczny z Cupertino pracuje nad składanym urządzeniem, które domyślnie ma zastąpić serię iPad mini. Sam tablet - jeśli można go już tak nazwać - będzie miał przekątną poniżej 10 cali. Na ten sprzęt będziemy musieli jednak trochę poczekać, bowiem premiera jest ponoć zaplanowana na 2025 rok. 

Według jednego z zagranicznych portali, również Apple może pójść w stronę składanych wyświetlaczy. Jak podaje źródło, gigant technologiczny z Cupertino pracuje nad składanym urządzeniem, które domyślnie ma zastąpić serię iPad mini już w 2025 roku.

Apple iPad mini

Jako ciekawostkę można dodać, że według The Elec, Apple rozpoczęło prace nad 20-calowym składanym ekranem, który - jeśli zostanie wykorzystany - trafi najpewniej do przyszłych MacBooków. Możemy spodziewać się, że pierwszymi laptopami z logo nadgryzionego jabłka, które zaoferują tę technologię będą modele z dopiskiem Pro w nazwie.

Wracając jeszcze do iPad'ów mini, zanim Apple będzie w ogóle gotowe na wprowadzenie składanych urządzeń, plany firmy mogą się jeszcze dość mocno zmienić. Niewykluczone zatem, że małe iPad'y będą wciąż istniały jako osobna linia produktów. Należy więc traktować te doniesienia z lekkim przymrużeniem oka. Co sądzicie o zginanych wyświetlaczach, czy właśnie tak będzie wyglądać przyszłość urządzeń mobilnych?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple może zastąpić iPada mini składanym urządzeniem

 0