Apple Music wreszcie pozwoli w wygodny sposób przenieść się z innych platform

Apple Music wreszcie pozwoli w wygodny sposób przenieść się z innych platform

Apple Music ma jedną wadę, którą jest brak możliwości przenoszenie piosenek oraz playlist z innych aplikacji. To ma się jednak zmienić, ponieważ twórcy testują już tę funkcję.

Twórcy Apple Music testują przydatną funkcję

Użytkownicy chcący przenieść się na Apple Music na przykład ze Spotify'a niestety mają trochę utrudnione zadanie. Applowska aplikacja do słuchania muzyki wciąż nie oferuje bowiem możliwość komfortowego przeniesienia się wraz z ulubionymi utworami czy playlistami. Oznacza to, że mając już stworzone biblioteki muzyki w innych aplikacjach, bez narzędzi od firmy trzecich, będziemy musieli zbudować je na nowo w Apple Music. Apple może na tym sporo tracić, ponieważ dla części użytkownik zachowanie playlist i ulubionych kawałków może być ważniejsze od ulepszeń, jakie oferuje Apple Music względem usługi, z której aktualnie korzystają.

Apple Music może jednak w niedalekiej przyszłości zaoferować możliwość przenoszenia muzyki z innych serwisów.

Apple Music może jednak w niedalekiej przyszłości zaoferować możliwość przenoszenia muzyki z innych serwisów. Takie informacje pojawiły się na subreddicie poświęconemu Apple Music, gdzie jeden z użytkowników opublikował zrzuty ekranu aplikacji w wersji 4.7.0-beta (1359) na Androida. Wygląda na to, że Apple może chcieć zintegrować SongShift z Apple Music.

SongShift zintegrowane z Apple Music?

SongShift to aplikacja firmy trzeciej, która pozwala użytkownikom na przenoszenie piosenek czy też całych składanek między usługami, jak właśnie Apple Music czy Spotify. Z udostępnionych zrzutów ekranu dowiadujemy się, że to właśnie za jej pomocą przenoszenie bibliotek i playlist ma być możliwe.

Należy dodać, że opcja przeniesienia muzyki z innych usług pojawia się również ustawieniach na Androidzie. Jest zatem spora szansa, że funkcja rzeczywiście trafi do Apple Music wraz z którąś z kolejnych aktualizacji. Kiedy to się stanie niestety na tę chwilę nie wiadomo. Powstaje też pytanie jak bardzo wpłynie to na liczbę nowych użytkowników usługi Apple'a.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Music wreszcie pozwoli w wygodny sposób przenieść się z innych platform

 0