Apple niebawem zaprezentuje iPhone SE 2?

Apple niebawem zaprezentuje iPhone SE 2?

Jak wskazuje wiele plotek, Apple planuje powrócić do niskobudżetowego telefonu dedykowanego klientom dysponującym mniejszą ilością gotówki - ewentualnej prezentacji powinniśmy oczekiwać już za miesiąc.

Pierwotnie ten smartfon zadebiutował na rynku przed dwoma laty, po usunięciu z katalogu 4-calowych iPhone'ów 5. Jest to oczywista próba zdobycia serc mniej zamożnych klientów, których zwyczajnie nie stać na drogie rozwiązania Apple, zwłaszcza w krajach znacznie mniej rozwiniętych pod względem ekonomicznym. Obecnie zaczęły pojawiać się dość poważne spekulacje, jakoby amerykańska korporacja planowała wydać kolejną lub mocno usprawnioną wersję tej pobocznej serii. W iPhone SE 2 zabraknie przede wszystkim słynnej funkcji rozpoznawania twarzy - Face ID, ale znajdziemy za to czytnik linii papilarnych z Touch ID. Serce urządzenia ma stanowić zaś CPU A10 Fusion, który domyślnie pojawił się w iPhone 7.

iPhone SE 2 ma być pozbawiony większej ilości kluczowych funkcji flagowych modeli Apple, a jego prezentacja spodziewana jest w maju

Niestety jak wskazuje wiele źródeł, producent usunie gniazdko słuchawkowe 3,5 mm, co z pewnością nie ucieszy fanów słuchania muzyki w telefonie, ale twórcy prawdopodobnie zdecydują się umieścić w smartfonie funkcję bezprzewodowego ładowania Qi. Czy wymienione tutaj rewelacje znajdą swe pokrycie w rzeczywistości? Powinniśmy się dowiedzieć w przyszłym miesiącu, aczkolwiek są osoby wątpiące, by do takiego wydarzenia w ogóle doszło, ponieważ nie pasuje ono do nowej strategii Apple, polegającej na zwiększonym generowaniu zysku ze sprzedaży usług. W takiej sytuacji inwestowanie w produkcję sprzętu dedykowanego biedniejszej części populacji zwyczajnie mija się z logiką. Oczywiście w dalszym ciągu mamy do czynienia wyłącznie ze spekulacjami, a sytuacja może się diametralnie zmienić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple niebawem zaprezentuje iPhone SE 2?

 0