Apple niespodziewanie pozwala na emulatory retro gier w swoim sklepie

Apple niespodziewanie pozwala na emulatory retro gier w swoim sklepie

Oprócz aktualizacji wytycznych dla programistów, aby umożliwić aplikacjom do streamingu muzyki łączenie się z zewnętrznymi stronami internetowymi, firma Apple dodała także nowy język, który umożliwia korzystanie z emulatorów gier w App Store. 

Zaktualizowane wytyczne, zauważone po raz pierwszy przez 9to5Mac, mówią teraz, że aplikacje emulujące konsolowe gry retro są mile widziane i mogą nawet oferować gry do pobrania. Apple podobno potwierdziło także programistom w wiadomości e-mail, że mogą tworzyć i oferować emulatory w ich cyfrowym sklepie.

Przed tą aktualizacją oprogramowanie emulujące nie było dozwolone w App Store, chociaż programiści znajdowali sposoby na dystrybucję ich wśród użytkowników iOS.

Przed tą aktualizacją oprogramowanie emulujące nie było dozwolone w App Store, chociaż programiści znajdowali sposoby na dystrybucję ich wśród użytkowników iOS. Aby móc je zainstalować, użytkownicy zwykle muszą najpierw skorzystać z jailbreakowania i pobrania narzędzi do sideloadingu lub alternatywnych sklepów z aplikacjami. Ta aktualizacja reguł potencjalnie eliminuje potrzebę pokonywania przez użytkowników wszystkich tych etapów i może udostępnić więcej emulatorów na iOS.

Apple pozwane przez Holendrów na kwotę 5,5 mld EUR w związku z App Store

Apple ostrzega jednak programistów, że „ponoszą odpowiedzialność za całe tego rodzaju oprogramowanie oferowane w [ich] aplikacjach, w tym za zapewnienie, że takie oprogramowanie jest zgodne z niniejszymi wytycznymi i wszystkimi obowiązującymi przepisami”. Zezwolenie na emulatory w App Store nie oznacza, że ​​zezwala się również na pirackie gry, co wydaje się oczywiste. Jakakolwiek aplikacja oferująca do pobrania tytuły, do których deweloper nie posiada praw, jest zakazana, więc fani konkretnych konsol będą musieli mieć nadzieję, że firmy planują wypuścić oficjalne emulatory dla iOS. 

Chociaż wydaje się, że te ostatnie zmiany w wytycznych dla programistów Apple są motywowane unijną ustawą o rynkach cyfrowych, która wymierzona jest w antykonkurencyjne praktyki dużych firm technologicznych, nowa zasada dotycząca emulatorów ma zastosowanie do wszystkich programistów na całym świecie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple niespodziewanie pozwala na emulatory retro gier w swoim sklepie

 0