Apple notuje spadek sprzedaży iPadów. Firma chce odświeżyć swoje tablety

Apple notuje spadek sprzedaży iPadów. Firma chce odświeżyć swoje tablety

Wyniki finansowe Apple ujawniły spadek przychodów ze sprzedaży iPadów o 10% rok do roku. Nic dziwnego, ponieważ tablety firmy z Cupertino w ostatnich latach nie wnosiły konkretnych zmian, więc konsumenci nie odczuwali chęci przesiadki na nowszą generację. Firma zdaje sobie sprawę z sytuacji, dlatego w przyszłym roku unowocześnieni całą linię iPadów.

Spadek przychodów, jakie odnotowały iPady nie może cieszyć Apple, które zdaje sobie sprawę, iż czas na zmiany. Gigant technologiczny podjął więc działania, żeby następne tablety zaoferowały rzeczy, które zdołają przekonać klientów do ich kupna. Jak podaje jeden z analityków związany z Apple, firma chce w 2024 roku zaprezentować iPada Air z wyświetlaczem o przekątnej 12,9 cala. Planowany jest ponadto model iPad Pro z ekranem OLED. Ten panel ma być zarezerwowany tylko dla wersji z Pro w nazwie.

Apple zamierza odświeżyć linię iPadów stosując m.in. większy wyświetlacz w modelu Air.

Z drugiej strony oczekuje się, że Apple wypuści w przyszłym roku nowego 10,9-calowego iPada Air 6 z chipem M2 i potencjalnie dodatkowymi funkcjami. 12,9-calowy iPad Air będzie wyposażony w wyświetlacz LCD bez technologii mini-LED. Mark Gurman stwierdził, że Apple w przyszłym roku zmodernizuje całą linię iPadów. Nie jest jasne, które modele firma zaktualizuje w pierwszej kolejności.

Potencjalnie modele iPada Pro M3 będą pierwszymi, które zostaną wprowadzone na rynek w pierwszej połowie 2024 roku. Firma planuje także unowocześnić swoją ofertę MacBooków Air w następnej kolejności.

Obecnie w sprzedaży znajdziemy m.in. iPada Air z ekranem o przekątnej 10,9 cala wyposażonego w Apple M1. Jeżeli producent z Cupertino rzeczywiście chce unowocześnić swoje tablety, to sprzedaż może odnotować wzrost. Jednak na razie to tylko przypuszczenia. Z pewnością przydałoby się, by iPad Air dostał wreszcie wyświetlacz OLED, aczkolwiek na razie się na to nie zanosi.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple notuje spadek sprzedaży iPadów. Firma chce odświeżyć swoje tablety

 0