Apple obniżyło ceny iPhone'a 15. Nie wytrzymują konkurencji z Huawei i Xiaomi?

Apple obniżyło ceny iPhone'a 15. Nie wytrzymują konkurencji z Huawei i Xiaomi?

Apple zdecydowało się na krok, który nie jest często spotykany w działaniach tej firmy. Niektóre modele iPhone'ów w Chinach zostały przecenione w reakcji na rosnącą konkurencyjność na tym największym rynku smartfonów na świecie.

Apple obniża ceny iPhone'ów. To niecodzienne działanie.

Chińska strona internetowa giganta technologicznego ogłosiła, że ​​ceny niektórych modeli iPhone'a zostaną obniżone o 5 procent w ramach promocji Księżycowego Nowego Roku, trwającej od 18 do 21 stycznia, z okazji zbliżających się świąt w połowie lutego. Obniżki cen są próbą zwiększenia atrakcyjności najnowszych modeli iPhone'a, zwłaszcza że ​​sprzedaż serii iPhone 15 w Chinach jest znacznie niższa niż wcześniejszych modeli. To działanie może pomóc Apple w utrzymaniu swojej pozycji na konkurencyjnym rynku chińskim, gdzie rywale oferują szeroki wybór smartfonów w różnych przedziałach cenowych.

Sprzedaż najnowszej serii telefonów Apple iPhone 15 jest znacznie gorsza niż poprzednich modeli w Chinach.

Analitycy z Jefferies podają, że sprzedaż iPhone'ów w Chinach spadła o 30 procent w pierwszym tygodniu 2024 roku w porównaniu z rokiem poprzednim, po ogólnym spadku o 3 procent w całym 2023 roku. Oczekuje się, że konkurencja na chińskim rynku smartfonów stanie się jeszcze trudniejsza w tym roku.

Apple od lat nie obniżyło cen swoich najnowszych iPhone'ów. Cięcia następują po tym, jak firma zaskoczyła rynek, nie podnosząc cen iPhone'a 15 podczas jego wrześniowej premiery. Obniżki cen są również odpowiedzią na rosnącą konkurencję ze strony krajowych producentów, takich jak Huawei Technologies i Xiaomi. Różne platformy zakupowe online w Chinach także obniżają ceny iPhone'ów, a analitycy zwracają uwagę, że obniżki cen mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży w obliczu rosnącej niechęci fanów Apple do aktualizacji.

Platformy zakupów online, w tym Pinduoduo, rozpoczęły obniżanie cen iPhone'a 15 i iPhone'a 15 Pro już od początku roku, a teraz ceny spadły aż o 16 procent.

Nicole Peng, starsza wiceprezes firmy Canalys, komentując obniżki, stwierdziła, że ​​nie są one zaskoczeniem. Apple jest pod presją zwiększenia sprzedaży na całym świecie, zwłaszcza w Chinach, gdzie rywalizacja jest coraz bardziej zacięta, a jednocześnie rośnie niechęć fanów Apple do częstych zmian smartfonów. Peng zauważyła, że obecny powrót Huawei na rynek może wynikać również z patriotyzmu chińskich konsumentów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple obniżyło ceny iPhone'a 15. Nie wytrzymują konkurencji z Huawei i Xiaomi?

 0