Apple oficjalnie uśmierca 12-calowego MacBooka z 2015 roku

Apple oficjalnie uśmierca 12-calowego MacBooka z 2015 roku

Apple uznaje za przestarzały technologicznie model laptopa MacBook z 2015 roku, którego produkcja została zakończona już wcześniej. Teraz formalnie go uśmiercono,

12-calowy MacBook uznany przez Apple za przestarzały

12-calowy MacBook z 2015 roku posiadał lekką i smukłą konstrukcję, a jego cena startowała od 1299 dolarów amerykańskich. Wewnątrz urządzenia umieszczono dwurdzeniowy procesor Intel Core M 1,1 GHz, zintegrowaną grafikę Intel HD 5300, 8 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 256 GB. Notebook może nawet jak na tamten czas nie zachwycał specyfikacją na tle konkurencji, aczkolwiek gigant z Cupertino był z niego zadowolony.

Apple uznało 12-calowego MacBooka z 2015 roku za przestarzały sprzęt. Oznacza to koniec jakiegokolwiek wsparcia dla tego urządzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=hajnEpCq5SE

„Apple wynalazł notebooka na nowo dzięki nowemu MacBookowi. Każdy element MacBooka to nowa innowacja. Od konstrukcji bez wentylatora, ultracienkiego wyświetlacza Retina i pełnowymiarowej klawiatury, która jest o 34 procent cieńsza, po całkowicie nowy gładzik Force Touch, wszechstronny port USB-C i przełomową konstrukcję baterii tarasowej nowy MacBook to przyszłość notebooka” – pisał wówczas były szef marketingu Apple, Phil Schiller.

12-calowy MacBook był również pierwszym modelem MacBooka wyposażonym w niesławną klawiaturę firmy z przełącznikiem motylkowym, która była podatna na awarie i ostatecznie usunięta z całej oferty MacBooków po latach skarg oraz procesów sądowych. Apple ostatni raz wydał nowego 12-calowego MacBooka w czerwcu 2017 r., a jego produkcja zakończyła się w lipcu 2019 r.

Co to oznacza dla użytkowników?

Apple klasyfikuje produkt jako przestarzały technologicznie, gdy minęło ponad siedem lat od zaprzestania jego dystrybucji przez firmę. Oryginalny 12-calowy MacBook został wycofany w kwietniu 2016 r. po wydaniu modelu drugiej generacji z ulepszonymi specyfikacjami, więc laptop niedawno przekroczył ten siedmioletni okres. Przytoczony model wylądował więc na liście przestarzałych produktów i oficjalnie uśmiercony. Oznacza to, że sprzęt pozostaje bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony producenta.

Firma nie udziela już żadnego wsparcia sprzętowego, z kolei serwisy nie mogą zamawiać do niego części. Nie kwalifikuje się też do serwisowych napraw.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple oficjalnie uśmierca 12-calowego MacBooka z 2015 roku

 0