Apple oszczędza na jakości? Nowy Watch SE może otrzymać plastikową obudowę

Apple oszczędza na jakości? Nowy Watch SE może otrzymać plastikową obudowę

Według doniesień Apple pracuje nie tylko nad Apple Watch Series 10 i Apple Watch Ultra 2, ale także nad następcą Apple Watch SE. Linia Apple Watch SE to najtańsza seria zegarków firmy.

Według nowego przecieku Apple rozważa dużą zmianę w Apple Watch SE nowej generacji. Według Marka Gurmana z Bloomberga firma może porzucić aluminium i wprowadzić kolejną wersję Apple Watch SE wykonaną z plastiku. W swoim biuletynie Power On Gurman donosi, że Apple Watch SE nowej generacji mógłby zrezygnować z aluminiowej obudowy na rzecz sztywnej plastikowej konstrukcji. Podobno ma to na celu obniżenie cen. 

Według nowego przecieku Apple rozważa dużą zmianę w Apple Watch SE nowej generacji.

Według nowego przecieku Apple rozważa dużą zmianę w Apple Watch SE nowej generacji.

Gurman napisał: „Firma pracuje także nad nową wersją tańszego modelu Apple Watch SE, którą ostatnio odświeżono w 2022 roku. Jednym z pomysłów, które firma przetestowała, jest wymiana aluminiowej obudowy na sztywną plastikową”.

Obecnie Apple oferuje Apple Watch SE wykonany z aluminium, więc w tym aspekcie zegarek nie różni się od Apple Watch z wyższej półki. Jednak gdy w 2022 roku na rynek trafił zaktualizowany Apple Watch SE, pozbył się materiału ceramicznego z tylnej obudowy i przeszedł na nowy materiał „nylonowy kompozyt”.

Niestety Mark Gurman nie zdradza więcej szczegółów na temat kolejnej wersji Apple Watch SE. Jeśli Apple zacznie produkować Apple Watch SE z plastiku, powinno zaowocować to niższą ceną startową zegarka, ale w przypadku Apple nie jesteśmy tego tacy pewni. Obecna cena Apple Watch SE zaczyna się od 1299 zł.

W międzyczasie nadchodzi zaś nowa konkurencja dla Apple, jeśli chodzi o Apple Watch Ultra/Ultra 2, w postaci Samsung Galaxy Watch Ultra. Krążą plotki, że Galaxy Watch Ultra zadebiutuje 10 lipca podczas nadchodzącej imprezy Unpacked w Luwrze w Paryżu. Wówczas poznamy szczegóły nowego flagowego zegarka koreańskiego giganta. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple oszczędza na jakości? Nowy Watch SE może otrzymać plastikową obudowę

 0