Amerykańskie Biuro Ochrony Finansów wzięło się za największe firmy spoza sektora bankowego. Chodzi o nadzorowanie przestrzegania prawa przez firmy oferujące portfele płatnicze i aplikacje do płatności cyfrowych.
Apple kojarzone jest przede wszystkim w produkcją urządzeń oraz własnego oprogramowania. W ofercie firmy znajdują się również usługi, jak popularne Apple Pay. Jak się dowiadujemy rocznie w Stanach Zjednoczonych przetwarzanych jest ponad 50 milionów transakcji z wykorzystaniem tej metody płatności. Tamtejsze Biuro Ochrony Finansów (CFPB) postanowiła w związku z tym zacząć traktować Apple inaczej.
CFPB zdecydowało, że Apple będzie teraz traktowane jak banki. Biuro zamierza przyjrzeć się także innym instytucjom niefinansowym, jak również Google.
Nowe przepisy pozwolą sprawdzić czy przestrzegane jest prawo
CFPB zdecydowało, że Apple będzie teraz traktowane jak banki. Biuro zamierza przyjrzeć się także innym instytucjom niefinansowym, jak również Google. Platformy płatności cyfrowych mają także zostać objęte nadzorem federalnym. Nowe przepisy pozwolą CFPB zapewnić, że firmy te będą przestrzegać prawa federalnego tak jak robią to banki oraz inne instytucje finansowe. Mają również lepszą ochronę prywatności konsumentów, chronić przed oszustwami oraz zapobiegać nielegalnemu zamykaniu kont.
W oficjalnym komunikacie z wczoraj (21.11.2024) czytamy: "Przepis ten pomoże CFPB zagwarantować, że te firmy – zwłaszcza te, które obsługują ponad 50 milionów transakcji rocznie – przestrzegają prawa federalnego tak samo, jak duże banki, spółdzielnie oszczędnościowo-kredytowe i inne instytucje finansowe, które są już nadzorowane przez CFPB.".
Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple będzie traktowane jak banki. To pokłosie jednej z usług