Apple Pay wchodzi do Polski

Apple Pay wchodzi do Polski

Apple postanowiło wprowadzić do kraju jedną ze swoich popularnych usług płatniczych, która stanowi realną konkurencję dla platformy Google.

W Polsce dominująca pozycję jeśli chodzi o bezgotówkowy system płacenia ma Google Pay. Jego usługa jest wspierana przez wiele rodzimych banków, na którą stawia spora rzesza klientów. Alternatywą dotychczas niedostępną u nas jest także Apple Pay. Sytuacja jednak uległa zmianie, ponieważ amerykańska firma oficjalnie weszła na rodzimy rynek. Zasady działania tegoż systemu praktycznie nie różnią się od Google Pay. Całość pozwala na wykorzystanie iPhone'a jako karty do dokonywania płatności nie tylko w internecie, ale także we wszelkich punktach posiadających czytniki. Aby móc z niego korzystać należy oczywiście podpiąć posiadaną przez nas kartę debetową bądź kredytową w specjalnej aplikacji dostępnej do bezpłatnego pobrania. 

Apple Pay jest już oficjalnie dostępne w Polsce

Apple Pay wchodzi do Polski

Obsługa Apple Pay jest banalnie prosta. Podczas przeprowadzania transakcji musimy ją tylko autoryzować. W iPhone 8 i starszych modelach smartfonów przytrzymujemy przycisk Home oraz zbliżyć telefon do terminala. Natomiast jeśli chodzi o iPhone X należy dwukrotnie wdusić przycisk blokady, a następnie zeskanować twarz przy pomocy Face ID. Proces ten zajmuje odrobinę więcej czasu, ale gwarantuje większe bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko potencjalnego oszustwa. Z nowego rozwiązania skorzystają użytkownicy iPhone’a SE, iPhone’a 6, w tym wszystkich nowszych wydań urządzeń. Oczywiście należy też posiadać konto w odpowiednim banku. Obecnie tego typu wsparcie gwarantują: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, BGŻ BNP Paribas, Getin Noble Bank, mBank, Nest Bank, Raiffeisen Polbank i T-Mobile Usługi Bankowe. W przyszłości do tego grona dołączy m.in. PKO BP.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Pay wchodzi do Polski

 0