Apple Pencil 3 otrzyma wymienne końcówki do różnych zastosowań

Apple Pencil 3 otrzyma wymienne końcówki do różnych zastosowań

Dla wielu osób Apple Pencil to nieodłączna część iPada. Obecnie najnowsza na rynku jest druga generacja. Według znanego leakstera, kolejne wydanie rysika zaoferuje możliwość łatwej wymiany końcówki na taką, która będzie pasować do określonego typu pracy.

Wymienne końcówki dla Apple Pencil 3

Kolejna generacja Apple Pencil może zachęcić profesjonalistów do porzucenia dotychczas używanej wersji i wymiany jej na najnowszą. Według nowych przecieków, trzecia odsłona rysika od Apple zaoferuje twórcom możliwość samodzielnej - i co równie ważne - łatwej wymiany końcówki w zależności od pracy, jaką zamierza się wykonywać. Jak pisze leakster Majin Bu, według jego źródeł, Apple Pencil 3 będzie posiadał wymienne końcówki przyczepiane na magnes. Co najważniejsze, nie będą one takie same.

W sumie pojawić mają się 3 różne zakończenia stworzone z myślą o różnych zastosowaniach. Każde z nich cechuje się innym kształtem i wielkością.

W sumie pojawić mają się 3 różne zakończenia stworzone z myślą o różnych zastosowaniach. Każde z nich cechuje się innym kształtem i wielkością. Według autora informacji, pojawić ma się końcówka do zwykłego rysowania, do rysunku technicznego oraz do malowania. Dzięki temu użytkownicy będą mogli nie tylko lepiej dostosować narzędzie pod swoją pracę, ale również w łatwy sposób żonglować końcówkami, aby wykonywać zadania z różnych kategorii.

Apple może sprzedawać je jako osobny produkt

Choć to z pozoru mała zmiana, może przekonać wielu twórców do zakupu 3. generacji rysika. Poprzednie, pierwsze i druga, nie miały takiej funkcji. Owszem jest w nich możliwość wymiany zakończenia. Apple ma nawet końcówki w sprzedaży. Sęk w tym, że są one takie same i wymienia się je tylko z powodu zużycia.

Niestety na tę chwilę nie mamy żadnych przecieków mówiących o tym czy Apple będzie sprzedawać Apple Pencil 3 z kompletem dodatkowych zakończeń, czy też zdecyduje się na oferowanie różnych końcówek jako akcesoriów, za które trzeba będzie dopłacić. Z punktu widzenia firmy dużo korzystniejsza wydaje się ta druga opcja.

Obecnie na stronie Apple możemy odnaleźć wspomniane wymienne końcówki do Apple Pencil 1 oraz Apple Pencil 2. W zestawie znajdują się 4 sztuki, a ich koszt to 119 złotych. Podobnej lub nawet takiej samej ceny moglibyśmy spodziewać się, jeśli firma z Cupertino zdecydowałaby się na sprzedaż 3 różnych zakończeń do Apple Pencil 3 jako osobnego produktu. Jeżeli Apple zachowałoby cenę 749 złotych, za jaką widnieje Apple Pencil 2, to łączny koszt zakupu Apple Pencil 3 z magnetycznymi końcówkami mógłby wynieść ok. 870 złotych. Całkiem sporo jak na rysik.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple Pencil 3 otrzyma wymienne końcówki do różnych zastosowań

 0