Apple podnosi ceny swoich usług. Oto nowe stawki

Apple podnosi ceny swoich usług. Oto nowe stawki

Apple to kolejna firma, która podnosi ceny swoich usług. Na razie dotyczy to tylko jednego rynku, aczkolwiek niewykluczone są zmiany na kolejnych.

Apple podnosi ceny swoich usług

Bezwątpienia żyjemy w dobie podwyżek cen różnych usług. Drożej ceni się m.in. Netflix, a podwyższenie cen swych usług wprowadziło też Apple. Za Apple TV+ subskrybenci zapłacą teraz 9,99 dolarów zamiast 6,99 USD miesięcznie – co oznacza wzrost o 43%. Apple Arcade kosztuje 6,99 USD miesięcznie po bezpłatnym miesięcznym okresie próbnym. Oznacza to 40% wzrost w porównaniu z poprzednią stawką wynoszącą 4,99 USD. Tymczasem Apple News+ wyceniono na 12,99 dolarów po wzroście o 30% z 9,99 dolarów miesięcznie.

Apple zwiększyło ceny niektórych usług. Podwyżki obejmują na razie rynek amerykański.

Warto wspomnieć, że to druga podwyżka ceny Apple TV+ w ciągu dwóch lat, kiedy to usługa startowała od 4,99 USD. Apple One pakiet łączący w sobie różne subskrypcje, jest teraz również droższy. Indywidualny plan, który obejmuje dostęp do Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade i 50 GB przestrzeni dyskowej w iCloud, kosztuje 19,95 USD miesięcznie, co stanowi wzrost o około 17,5% w porównaniu z poprzednią stawką wynoszącą 16,95 dolarów.

Te usługi Apple na razie uniknęły podwyżek

Z podwyżek cen nie są zwolnione także plany Family i Premier. Najwyższej klasy pakiet kosztuje obecnie 37,95 dolarów miesięcznie, podczas gdy plan rodzinny został zwiększony do 25,95 dolarów miesięcznie.

Jedynymi usługami, które na razie uniknęły zwiększenia cen są Apple Music oraz Apple Fitness+. Zmiany w cenniku wprowadzono w Stanach Zjednoczonych, ale nie wykluczone, iż w przyszłości trafią również na inne rynki m.in. polski.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple podnosi ceny swoich usług. Oto nowe stawki

 0