Apple podobno stosuje w iPhone 15 tańsze baterie, które mają gorszą żywotność

Apple podobno stosuje w iPhone 15 tańsze baterie, które mają gorszą żywotność

Najnowsze smartfony od Apple są bez wątpienia jednymi z najdroższych urządzeń tego typu na rynku. W parze z wysoką cenę idzie jednak wysoka jakość wykonania, choć jak mówi nowa plotka, od tej reguły jest pewien wyjątek. Według pogłoski, iPhony 15 posiadają tańsze baterie, które odznaczają się gorszą żywotnością.

W iPhonach są baterie gorszej jakości?

Jeśli to prawda, to najnowsza generacja smartfonów od Apple może stracić w oczach klientów. Według plotki, iPhony 15 posiadają tańsze baterie gorszej jakości. Obszerny wpis na ten temat opublikował użytkownik platformy X o pseudonimie RGcloudS. Wyjaśnione zostały w nim, dlaczego baterie znajdujące się w iPhonach 14 oraz iPhonach 15 szybko tracą swoją kondycję.

Autor pisze, że przyczyną szybszej degradacji jest używanie przez Apple tańszych akumulatorów, w których liczba cykli wynosi uśredniając mniej więcej 600 cykli.

Autor pisze, że przyczyną szybszej degradacji jest używanie przez Apple tańszych akumulatorów, w których liczba cykli wynosi uśredniając mniej więcej 600 cykli. RGcloudS informuje także, iż są to baterie cechujące się wysoką gęstością porównując je jednocześnie do modeli firm trzecich. Jak pisze dalej, podczas gdy oryginalne źródło energii iPhona 12 Pro Max posiada 3687 mAh, zamiennik o większej gęstości ma już pojemność 4350 mAh.

600 cykli to wynik dla prądożernego urządzenia, a nie smartfona

W dalszej części wpisu możemy przeczytać, że większość flagowych smartfonów posiada baterie oferujące 800 cykli. Ponadto urządzenia zasilane z akumulatora, który posiada ok. 600 cykli są z reguły stosunkowo prądożerne, czyli pobierają co najmniej 100 W. iPhone z pewnością do tej kategorii nie należy, tak więc zaledwie 600 cykli wygląda co najmniej blado.

Jako przyczynę problemu RGcloudS podaje konieczność cięcia kosztów produkcji iPhonów, aby wprowadzać w nich duże zmiany bez podnoszenia ceny. Bateria nie jest przecież czymś, z czym użytkownik ma bezpośredni kontakt, przez co byłby w stanie zobaczyć cięcia kosztów. Poza tym mniej żywotny akumulator oznacza szybszą wizytę w serwisie. Autor dodał jednak, że Apple nie jest jedynym producentem smartfonów, który redukuje koszty poprzez obniżanie jakości wybranych komponentów. Na koniec należy dodać, że informacje przedstawione przez RGcloudS nie muszą być prawdziwe. Należy zatem patrzeć na nie z dystansem. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple podobno stosuje w iPhone 15 tańsze baterie, które mają gorszą żywotność

 0