Apple podobno szykuje składane iPhone'y. Firma ma już gotowe prototypy

Apple podobno szykuje składane iPhone'y. Firma ma już gotowe prototypy

Mówi się, że Apple aktywnie pracuje nad co najmniej dwoma prototypami składanego iPhone'a, a gigant z Cupertino miał przeznaczyć już ponad pół dekady na badania i rozwój. Źródła posiadające „bezpośrednią wiedzę” w tej sprawie poinformowały The Information, że producent iPhone'a opracował dwa prototypy składające się na pół jak model Razr od Motoroli lub Galaxy Z Flip Samsunga.

Według nieoficjalnych doniesień Apple skontaktowało się z co najmniej jednym dostawcą komponentów w Azji, mimo że urządzenia wciąż znajdują się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Mimo wszystko, źródła nie spodziewają się, że składany iPhone będzie gotowy do masowej produkcji w 2024 lub 2025 roku, co oznacza rok 2026 jako najwcześniejszą możliwą datę premiery. I to o ile do tego czasu nie pojawią się żadne nieprzewidziane problemy. Całkiem możliwe jest też, że projekt nigdy nie ujrzy światła dziennego, jeśli nie spełni standardów Apple.

Apple podobnie aktywnie pracuje nad co najmniej dwoma prototypami składanego iPhone'a, w stylu Samsunga Galaxy Z Flip.

Uważa się, że Apple rozmyślał nad pomysłem składanego iPhone'a co najmniej od 2018 roku. MacRumors zauważa, że ​​Tim Cook podobno pozytywnie zareagował na prezentację iPhone'a z 7-calowym wyświetlaczem, ale firma jest zaniepokojona wyzwaniami technicznymi, jakie niesie ze sobą taki projekt, a także możliwościami zaoferowania wystarczająco atrakcyjnych funkcji, aby uzasadnić bardzo wysoką cenę.

Trwałość ekranu i mechanizmy składania to coś, co wciąż zdaje się rzucać cieniem na obecne składaki. W najnowszych modelach poniekąd rozwiązano problemy z mechaniką składania, ale trwałość wyświetlacza wciąż budzi obawy wielu potencjalnych nabywców. Plastik to plastik i po prostu łatwo go zarysować. Ostatnią rzeczą, jakiej chcemy w ultradrogim smartfonie, jest możliwość zarysowania ekranu paznokciem.

Mówi się również, że Apple pracuje też nad składanym iPadem. Takie urządzenie nie musiałoby być tak cienkie jak iPhone ani spełniać tak wysokich wymagań dotyczących wytrzymałości jak telefon. Według doniesień inżynierowie Apple skupiają się na minimalizowaniu fałd, które mogą powstać w wyniku wielokrotnego składania wyświetlacza, i woleliby mechanizm zawiasów, który umożliwia złożenie iPada całkowicie płasko.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple podobno szykuje składane iPhone'y. Firma ma już gotowe prototypy

 0