Apple podobno szykuje składanego iPada z łącznością 5G

Apple podobno szykuje składanego iPada z łącznością 5G

Obecny rok należeć miał do składanych smartfonów, ale duża wpadka z Galaxy Fold (swoją drogą wciąż nie znamy nowej daty premiery tego składanego telefonu Samsunga) oraz tajemnicze opóźnienie Huawei Mate X sprawiły, że wiele osób zwątpiło w tę kategorię produktów. Ba, jeszcze na początku roku mówiło się o wielu innych urządzeniach wykorzystujących składaną konstrukcję, m.in. od Xiaomi, które chwaliło się imponującymi konceptami, ale słuch o nich zaginął. Wygląda na to, że producenci nieco pospieszyli się z nadejściem tej rewolucji, gdyż technologia nie jest jeszcze na nią w pełni gotowa, ale prędzej czy później doczekamy się premiery oby wspomnianych smartfonów, które zapewne zapoczątkują wysyp tego typu urządzeń. W tym roku jednak składane smartfony nie odcisną już zbyt dużego piętna na rynku, a największą niewiadomą zdaje się być, jak zareagują na nie konsumenci, gdyż od nich zależeć będzie, czy będziemy mieć do czynienia z chwilową modą, czy prawdziwą rewolucją.

Domniemany składany iPad wspierać ma łączność 5G, posiadać najnowszy procesor z serii A oraz wyświetlacz w rozmiarze niemal tak dużym jak obecne MacBooki.

Apple podobno szykuje składanego iPada z łącznością 5G

Istotnym czynnikiem może okazać się tu wsparcie ze strony Apple, które jak wiadomo jest prawdziwym trendsetterem na rynku mobilnym, a według najnowszych przecieków gigant z Cupertino także zamierza spróbować swoich sił ze składanymi konstrukcjami. Takie informacje podają Economic Daily News i Jeff Lin, który jest analitykiem IHS Markit. Co warto podkreślić, nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o składanym urządzeniu od Apple, ale co ciekawe tym razem nie chodzi o iPhone’a, jak sugerowały wcześniejsze plotki, ale tablet z rodziny iPad i trzeba przyznać, że ma to sens. Z informacji, do których dotarł Lin (powołuje się ona na swoje źródła w ramach łańcucha dostaw firmy), składany iPad wspierać będzie łączność 5G, posiadać najnowszy procesor z serii A oraz wyświetlacz w rozmiarze niemal tak dużym jak obecne MacBooki.

Jak widać nie ma tu zbyt wiele szczegółów, a nie wiemy nawet jaką konstrukcję zastosować miałoby tu Apple, więc nie wiemy, czy iPad składany byłby na pół (co wydaje się chyba najbardziej logicznym posunięciem), czy też może w jakiś inny sposób. Lin zdradził jednak, że sprzęt będzie bardzo mobilny i oferować ma funkcje dla biznesowych użytkowników, dzięki czemu sprzęt może stać się prawdziwym zastępcą laptopa, czego nie można powiedzieć o obecnych iPadach Pro, pomimo marketingu Apple. Zdaniem Lina, na premierę składanego tabletu z 5G od amerykańskiego giganta przyjdzie nam poczekać do przyszłego roku, co i tak wydaje się być optymistycznym założeniem, ponieważ wciąż czekamy jeszcze na pierwsze telefony marki z obsługą 5G. Jak na razie więc radzimy podchodzić do tych rewelacji ze sporym dystansem.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple podobno szykuje składanego iPada z łącznością 5G

 0