Apple podobno testowało Watch Ultra z czarnym tyłem i plastikowym przyciskiem

Apple podobno testowało Watch Ultra z czarnym tyłem i plastikowym przyciskiem

Apple Watch Ultra, jak praktycznie wszystkie urządzenia, również miał swoją wersję prototypową. Jej zdjęcia zostały teraz odnalezione w bazie FCC. Na fotografiach możemy zauważyć pewne różnice względem ostatecznej wersji produktu.

Prototyp Apple Watch Ultra

Historia linii Apple Watch Ultra na te chwilę jest dosyć krótka. W roku 2022 zobaczyliśmy pierwszą, debiutancką wersję zegarka. Nie tak dawno, bo we wrześniu tego roku przedstawiona została natomiast druga generacja. Urządzenia te mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, zwłaszcza w kwestii budowy. Jedną z cech, która wyróżnia je na tle pozostałych Apple Watchy jest szare wykończenie tyłu pasujące do tytanowej obudowy. Okazuje się jednak, że Apple prawdopodobnie testowało także nieco inaczej wyglądającą wersję.

W odróżnieniu od finalnej wersji prototyp posiada ceramiczną obudowę tyłu w kolorze czarnym.

Użytkownik @ParrotSWD opublikował na X swoje znalezisko, którym są zdjęcia wczesnego wariantu Apple Watch Ultra. Fotografie zostały przez niego odnalezione w bazie FCC, gdzie Apple z jakiegoś powodu wysłało zdjęcia przedstawiające prototypowy model. W odróżnieniu od finalnej wersji, posiada on ceramiczną obudowę tyłu w kolorze czarnym. Albo więc Apple rozważało stosowanie takiego wykończenia, albo na tamtą chwilę nie dysponowało jeszcze szarym wariantem.

Wczesna wersja Action Button

W oczy rzuca się jeszcze jeden szczegół. Jest nim wczesna wersja przycisku Action Button. Jak dobrze wiemy, w końcowej wersji posiada on charakterystyczne, zaokrąglone wyżłobienie w centralnej części. W prototypie tego zwyczajnie nie ma. Przycisk nie wyróżnia się zatem praktycznie niczym. No może oprócz koloru, którym - tak jak w końcowym produkcie - jest pomarańczowy. Zdaje się zatem, iż Apple chciało go wykorzystać już od wczesnych etapów prac.

Trzeba jeszcze dodać, że omawiany przycisk w prototypie Watch Ultra był prawdopodobnie wykonany z plastiku. Zakładamy jednak, że materiał ten był użyty tylko na potrzeby wersji testowej. Apple raczej nie wydałoby flagowego zegarka - prezentującego maksimum ich możliwości w tym dziale - z plastikowym przyciskiem. Taki szczegół z pewnością nie umknąłby recenzentom, którzy mogliby przez to obniżyć oceny. Poza tym Apple reklamuje serię Watch Ultra jako bardzo wytrzymałą, dla najbardziej wymagających użytkowników. Wykonanie przycisku z metalu wydaje się zatem koniecznością. Na szczęście finalna wersja otrzymała metalowy Action Button.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple podobno testowało Watch Ultra z czarnym tyłem i plastikowym przyciskiem

 0