Apple prawdopodobnie dogadało się z LG w sprawie dostawy ekranów OLED

Apple prawdopodobnie dogadało się z LG w sprawie dostawy ekranów OLED

Według źródeł Bloomberga, Apple dogadało się z Koreańczykami w sprawie umieszczenia ich wyświetlaczy w popularnych iPhone'ach. Nowe partnerstwo ma na celu uniezależnienie się od Samsunga.

Wykorzystanie LG jako drugiego dostawcy pomoże podnieść jakość ekranów, jak również obniżyć koszty. Dotychczas Apple polegało wyłącznie na Samsungu, który dzięki temu monopolowi mógł stosować niezwykle wysokie stawki. Według informacji przytaczanych przez Bloomberg, LG w ramach umowy wstępnej podeśle około 2-4 miliony sztuk autorskich wyświetlaczy OLED. Dla porównania — pierwszy kontrakt amerykanów z Samsungiem mówił o wyprodukowaniu 100 milionów ekranów do iPhone X. Warto wspomnieć, że spekulacje odnośnie współpracy Apple z południowokoreańską firmą pojawiły się już jakiś czas temu, kiedy projektanci iPhone poszukiwali kolejnego partnera, a samo LG stało się niezwykle atrakcyjnym partnerem w momencie powrotu do tworzenia własnych wyświetlaczy obecnych później w LG V30.

LG miało dogadać się z Apple w sprawie dostawy wyświetlaczy OLED do produktów amerykańskiej firmy

Apple prawdopodobnie dogadało się z LG w sprawie dostawy ekranów OLED

Jednak według licznych ekspertów jakość ekranów w wymienionym smartfonie nie jest tak dobra, jak rozwiązania stosowane przez Samsunga we flagowej serii Galaxy. W międzyczasie pozycja Koreańczyków jako wyłącznych dostawców ekranów dla Apple znacząco osłabła. W lutym mieli nawet obniżyć ilość produkowanych OLED-ów po gorszych niż pierwotnie zakładano wynikach sprzedaży iPhone X (wówczas Samsung postanowił poszukać dodatkowego klienta). Jeżeli wszelkie przypuszczenia są prawdziwe, a korporacja ze Stanów Zjednoczonych dogaduje z LG warunki tej istotnej dla obu stron umowy, to rozwiąże wiele kluczowych problemów takich jak przywiązanie wyłącznie do jednego dostawcy. Docelowo na nowej sytuacji powinny skorzystać trzy korporacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple prawdopodobnie dogadało się z LG w sprawie dostawy ekranów OLED

 0