Apple prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Spadek sprzedaży iPhone`ów

Apple prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Spadek sprzedaży iPhone`ów

Apple ogłosiło wyniki finansowe za drugi kwartał 2019 roku fiskalnego. Niestety firma nie ma szczególnych powodów do optymizmu, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami analityków odnotowała spadek przychodów, które wyniosły 58 miliardów dolarów i były o 5 procent gorsze względem jeszcze wcześniejszego kwartału. Jeśli chodzi o najważniejszy aspekt działalności, czyli smartfony to korporacja z Cupertino tradycyjnie nie podzieliła się z nami konkretami odnośnie liczby sprzedanych iPhone'ów. Wiemy jednak, że w tym przypadku przychód wyniósł 31 mld dolarów. I niestety to również spadek względem 2018 roku, gdyż wtedy ta ilość wyniosła 37,5 mld dolarów. Gorszymi statystykami może pochwalić się także marka komputerów Mac. Wygenerowała ona przychód na poziomie 5,5 mld dolarów (5,7 mld w analogicznym czasie 2018 roku).

Przychód ze sprzedaży iPhone'ów w drugim kwartale 2019 roku fiskalnego wyniósł 31 mld dolarów, co jest gorszym wynikiem względem 37,5 miliardów dolarów z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Apple prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Spadek sprzedaży iPhone`ów

O dziwo większym zainteresowaniem ze strony konsumentów cieszyły się tablety Apple. iPady zarobiły 4,8 mld dolarów. Jeśli chodzi o pozostałe segmenty to dział akcesoriów odpowiadający m.in. za sprzedaż Apple Watch czy słuchawek AirPods odnotował 5,1 miliardów dolarów przychodu co jest sporym progresem względem poprzednich 3,9 mld dolarów. Swego rodzaju rekordem amerykański gigant może pochwalić się w kwestii oferowanych usług. Przychody płynące z cieszących się w Polsce umiarkowaną popularnością, ale sporą na świecie, a więc Apple Music, App Store i iTunes osiągnęły łącznie 11,4 mld dolarów. W drugim kwartale ubiegłego roku zatrzymano się na poziomie 9,19 miliardów dolarów.

Apple prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Spadek sprzedaży iPhone`ów

CEO przedsiębiorstwa zauważył, że tego rodzaju usługi mają ogromną szansę stać się głównym filarem Apple, co niestety potwierdza, iż producent odczuwa kryzys w segmencie smartfonów. Istnieje szansa, że w przyszłości zapowiedziany jakiś czas temu growy odpowiednik Netflixa, Apple Arcade pomoże firmie w zarobieniu jeszcze większych pieniędzy. Raczej nie ma innego wyjścia skoro jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom Amerykanie zainwestowali w nową gałąź działalności przeszło 50 miliardów dolarów. Bez wątpienia jednak najnowszy dokument potwierdza jednak, że sprzedaż iPhone'ów daleka jest od zadowalającej. Kto wie być może za jakiś czas uda się naprawić tę sytuację.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple prezentuje najnowsze wyniki finansowe. Spadek sprzedaży iPhone`ów

 0