Apple prezentuje nową wersję MacBooka Air z klaiwaturą Magic Keyboard

Apple prezentuje nową wersję MacBooka Air z klaiwaturą Magic Keyboard

Apple zaprezentowało właśnie odświeżony model laptopa MacBook Air z lepszymi podzespołami, bardziej niezawodną klawiaturą Magic Keyboard i ceną, która zaczyna się od niższego pułapu, czyli 999 USD (u nas jest to 4999 zł). Notebook doczekał się także podwojenia pojemności dysku, przez co wydaje się jeszcze ciekawszą opcją dla osób poszukujących bardzo mobilnego laptopa do pracy. Wiele osób ucieszy się zapewne z obecności nowej klawiatury, ponieważ poprzednio stosowana przez giganta z Cupertino motylkowa klawiatura nie cieszyła się dobrą opinią, gdyż często ulegała awariom. Po tym jak producent porzucił ją w 16-calowym MacBooku Pro na rzecz Magic Keyboard wiele osób zastanawiało się, kiedy ta nowa (choć w gruncie rzeczy starsza) konstrukcja nożycowa trafi też do niższej serii.

Apple zaprezentowało właśnie odświeżony model laptopa MacBook Air z lepszymi podzespołami, bardziej niezawodną klawiaturą Magic Keyboard i ceną, która zaczyna się od niższego pułapu.

Przy okazji nowy MacBook Air doczekał się też 10. generacji procesorów Intela, poczynając od dwurdzeniowego modelu Core i3 o taktowaniu tylko 1,1 GHz, przez czterordzeniowy Core i5 (1,1 GHz) po czterordzeniowy Core i7, który pracuje z taktowaniem bazowym wynoszącym 1,2 GHz i rozpędza się do 3,8 GHz w trybie Turbo. Producent chwali się, że nowe procesory zapewnią dwukrotnie wyższą wydajność względem poprzedniego modelu, choć wydaje się to nieco przesadzone. Jeśli zaś chodzi o pamięć na dane, to teraz bazowo otrzymujemy dysk SSD o pojemności 256 GB, a maksymalnie możemy zdecydować się nawet na 2 TB (kosztuje to jednak nawet dodatkowe 4000 zł). Warto też odnotować, że Apple udało się obniżyć cenę bazową do poziomu poniżej 1000 USD (4999 zł).

Nowy MacBook Air to nie jedyny produkt Apple, który doczekał się odświeżenia, ponieważ podobny los spotkał nieco zapomnianego już Macka Mini. Podobnie jak w laptopie Air, podwojono tu pojemność pamięci na dane do 256 GB w bazowym modelu za 3999 zł, a w konfiguracji za 5499 zł otrzymujemy teraz w standardzie 512 GB dysk SSD. Nowy MacBook Air dostępny ma być w sklepach w przyszłym tygodniu, ale od dziś można zamawiać go w przedsprzedaży. Warto przy okazji przypomnieć, że Apple zdecydowało się zamknąć swoje fizyczne sklepy ze względu na szerzącą się pandemię koronawirusa, więc osoby zdecydowane na zakup muszą dokonać go za pośrednictwem sklepu internetowego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple prezentuje nową wersję MacBooka Air z klaiwaturą Magic Keyboard

 0