Apple przekracza granice absurdu. Kółka do Macka Pro kosztują 3500 zł

Apple przekracza granice absurdu. Kółka do Macka Pro kosztują 3500 zł

Apple słynie z drogich produktów, ale gigant z Cupertino przeważnie nie ma problemów ze znalezieniem na nie nabywców, którzy cenią sobie świetne oprogramowanie czy wysoką jakość wykonania, dlatego chętnie płacą dodatkowo za sprzęt klasy premium. Nie da się jednak ukryć, że producent w ostatnim czasie potrafi zszokować nawet największych fanów cenami w swoim sklepie. Zaczęło się od podstawy Pro Stand do monitora 6K Pro Display XDR, która wyceniona została na 4799 zł, był jeszcze nowy Mac Pro, który w topowej wersji kosztuje przeszło 250 tysięcy złotych, a ostatnim hitem były kółka do tego komputera.

Apple rozpoczęło ich sprzedaż kółek do Macka Pro w cenie 700 USD (3499 zł) za komplet.

Apple przebija wszelkie granice. Kółka do Macka Pro kosztują 3500 zł

Te zapowiedziane zostały pod koniec lutego w już absurdalnej cenie 400 USD za komplet, a jak się okazało nie posiadają one nawet tak podstawowej funkcji jak hamulec, co praktycznie uniemożliwia postawienie komputera na biurku. Ostatecznie okazuje się jednak, że Apple doszło do wniosku, że kółka są za tanie i właśnie rozpoczęło ich sprzedaż w cenie 700 USD za komplet, co po bardzo korzystnym przeliczniku na złotówki dało w naszym kraju oficjalną cenę 3499 zł. No ale za taką kwotę otrzymujemy kółka, które są „specjalnie zaprojektowane ze stali nierdzewnej i gumy, ułatwiają przemieszczanie Maca Pro, gdy wysuwasz go spod biurka lub musisz przetransportować na drugi koniec pracowni”. Chyba warto? :)

Apple przebija wszelkie granice. Kółka do Macka Pro kosztują 3500 zł

Jeśli jednak 3500 zł za kółka wydaje się Wam nieco zbyt wygórowaną kwotą, to może skusicie się na dedykowane nóżki za 1499 zł? Na stronie producenta czytamy: „Zestaw nóżek do Maca Pro zawiera nóżki ze stali nierdzewnej, które możesz zamontować od spodu Maca Pro. Standardowy Mac Pro ma już zamontowane cztery nóżki, ale jeśli w Twojej konfiguracji Mac Pro był wyposażony w kółka, możesz wymienić ja na nóżki, by uzyskać większą stabilność”. Żeby podkreślić absurdalność tej sytuacji, wystarczy wspomnieć, że za cenę nóżek kupimy konsolę obecnej generacji, a za cenę kółek zarówno PS4 Pro, jak Xboxa One X.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple przekracza granice absurdu. Kółka do Macka Pro kosztują 3500 zł

 0