Apple przejęło Lattice Data za kwotę 200 mln dolarów

Apple przejęło Lattice Data za kwotę 200 mln dolarów

Apple przejęło za 200 milionów dolarów Lattice Data - firmę specjalizującą się w temacie sztucznej inteligencji i pracy nad tzw. mrocznymi danymi.

Koncern Apple przejął niedawno Lattice Data za około 200 milionów dolarów. Firma ta przekształca niezorganizowane (mroczne) dane takie, jak tekst i obrazy, przekształcając je w dane strukturyzowane. Te ostatnie mogą być następnie obsługiwane za pomocą konwencjonalnych narzędzi do analizy. Wiadomości pochodzą z TechCrunch i zasadniczo gigant z Cupertino potwierdził transakcję wydając oświadczenie w tej sprawie. Według źródła, umowa została sfinalizowana kilka tygodni temu, a w jej ramach prawie 20 inżynierów dołączyło do firmy Tima Cooka. Lattice Data swoją pracę oparło o projekt DeepDive, służący do uporządkowywania danych. Jego celem było uzyskanie danych niestrukturalnych, takich jak obrazy i tekst, a następnie przekształcenie ich z niesamowitą szybkością w dane strukturalne.

Apple przejęło firmę Lattice Data, której wiedza na temat przetwarzania danych przyda się w procesie usprawniania sztucznej inteligencji, takiej jak choćby tej, którą znajdziemy w Siri.

Około 70-80 procent danych jest nieustrukturyzowanych. W większości przypadków są niemożliwe do użycia jeśli chodzi o analizowanie i przetwarzanie. Lattice Data wykorzystuje uczenie maszynowe, które porządkując dane, umożliwia ich dalszą analizę za pomocą odpowiednich narzędzi. Nie jest jasne, z kim wcześniej współpracowała firma Lattice, ani też jak Apple zamierza wykorzystać tę technologię. Najprawdopodobniej chodzi o AI i uczenie maszynowe. W końcu usługi takie, jak wirtualna asystentka Siri, są dla firmy z Cupertino niezwykle ważne. Według źródeł na które powołuje się portal Wccftech, przedstawiciele firmy Lattice rozmawiali z innymi koncernami technologicznymi na temat usprawniania asystentów AI, takich jak Alexa (Amazon) i Bixby (Samsung). Apple regularnie absorbuje pomniejsze firmy technologiczne, ale zazwyczaj nie przedstawia swoich planów związanych z tego typu transakcjami. Dlatego też w tym przypadku sposób zaimplementowania rozwiązań Lattice Data pozostaje jedynie w sferze spekulacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple przejęło Lattice Data za kwotę 200 mln dolarów

 0