Apple szuka inżynierów do prac nad technologią 6G

Apple szuka inżynierów do prac nad technologią 6G

Chociaż 5G jest cały czas wdrażane, a producenci technologiczni implementują najnowszy standard sieci w swoich urządzeniach, to część z nich pracuje nad następną generacją sieci bezprzewodowej w postaci 6G. Jakiś czas temu informowano, że badania prowadzą LG oraz Huawei, z kolei teraz do tej grupy dołącza także Apple. Firma wprawdzie dopiero zaimplementowała 5G w iPhone'ach, lecz już zamierza wystartować z rozwojem 6G. Taki sygnał płynie z dostrzeżonego przez Bloomberga ogłoszenia o pracę, w którym korporacja poszukuje inżynierów i ekspertów mających pomóc w rozwoju 6G. Do ich zadań będzie należeć badanie oraz projektowanie sieci, a także uczestnictwo w różnych forach czy innych wydarzeniach poświęconych nadchodzącemu standardowi. Skąd takich pośpiech skoro 5G na dobre nie zadomowiło się na świecie?

Apple szuka osób, które będą pracować nad 6G. Nowa generacja sieci bezprzewodowej ma pojawić się do 2030 roku.

Apple szuka inżynierów do prac nad technologią 6G

Otóż chińskie podmioty miały przodować we wdrażaniu 5G, więc amerykańskie firmy chcą uniknąć powtórki z rozrywki. Apple najwyraźniej pragnie wyprzedzić konkurencję i być może opracować modem 6G używany w smartfonach. Eksperci są zdania, że 6G zostanie udostępniony w okolicach 2030 roku i jest to właściwy moment na rozpoczęcie badań. Czy Stany Zjednoczone wyprzedzą Chiny? Z tym może być różnie, bo w ubiegłym roku Chińskie Ministerstwo Nauki i Technologii rozpoczęło prace przygotowawcze angażując grupę doświadczonych ekspertów, którzy twierdzą, iż prędkości osiągane przez następną generację rzeczonej technologii mogą być aż 8000 razy wyższe niż w przypadku 5G. W praktyce szybkość wyniesie nawet 1 TB/s.

Huawei nie pozostaje w tyle i już dawno wystartowało z projektem, nad którym współpracuje z 13 uniwersytetami oraz instytucjami badawczymi. Warto wspomnieć, że Apple zapowie nowy procesor M1X, który zaoferuje 12 rdzeni i taktowanie na poziomie 3,2 GHz. Maksymalnie TDP Apple M1X wyniesie 45 W, a procesor podobno obsłuży do maksymalnie 32 GB pamięci RAM (LPDDR4X-4266), USB 4, PCIe 4.0 czy Thunderbolt 4.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple szuka inżynierów do prac nad technologią 6G

 0