Apple szykuje MacBooki Pro z procesorem M4. Wiadomo, kiedy zadebiutują

Apple szykuje MacBooki Pro z procesorem M4. Wiadomo, kiedy zadebiutują

Apple wyposażył iPady Pro w najnowszy chipset M4 i planuje wprowadzić do sprzedaży nowe MacBooki Pro posiadające właśnie ten procesor. Wiadomo też, kiedy mniej więcej urządzenia trafią na rynek.

Apple nie zwalnia tempa i pracuje nad nowym MacBookiem Pro posiadającym układ M4. Podobno MacBook Pro z M4 w wersjach 14- i 16-calowej zadebiutuje w czwartym kwartale 2024 roku. Co ciekawe według dyrektora generalnego Display Supply Chain Consultants, Rossa Younga dostawa ekranów dla nowych modeli nastąpi w trzecim kwartale. Harmonogram ma sugerować prezentację laptopów w samej końcówce roku.

Nowe MacBooki Pro wyposażone w procesory z serii M4 mają zadebiutować w czwartym kwartale 2024 roku.

Same urządzenia mają być dostępne dla klientów w czwartym kwartale, czyli w okresie październik-grudzień. Jednocześnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że wraz z M4 będą pokazane ulepszone wersje tego procesora. Jeżeli firma z Cupertino utrzyma dotychczasową strategię taki scenariusz jest realny.

Oczekuje się bowiem, że o ile podstawowy MacBook Pro dostanie zwykłego M4 tak modele 14-calowe i 16-calowe modele zostaną wyposażone w Apple M4 Pro i Apple M4 Max.

Niestety poza nowym CPU nowe MacBooki Pro nie przejdą konkretnych zmian i będą tak naprawdę powtórką z rozrywki. Szkoda, bo cena będzie pewnie bardzo wysoka. Jednocześnie MacBook Air, Mac Studio i Mac Pro nie otrzymają układu Apple M4 do 2025 roku, z kolei iMac dostanie dopiero procesor M5.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple szykuje MacBooki Pro z procesorem M4. Wiadomo, kiedy zadebiutują

 0