Apple szykuje nowe etui dla iPhonów 15 o nazwie FineWoven. Znamy szczegóły

Apple szykuje nowe etui dla iPhonów 15 o nazwie FineWoven. Znamy szczegóły

Nowe doniesienia jasno wskazują na to, że wraz z debiutem serii iPhone 15, Apple skończy ze skórzanymi etui. Ich miejsce zająć mają podobne case'y z tą różnicą, że do ich produkcji wykorzystywane jest włókno ekologiczne. Nowa seria etui nosi nazwę FineWoven i właśnie poznaliśmy wersje kolorystyczne, które mają się pojawić.

Skórzane etui na iPhona zastąpi nowa seria FineWoven

Apple ma swojej ofercie nie tylko sprzęt. Firma oferuje również akcesoria do swoich urządzeń. Nawet tak proste jak etui czy ściereczka do czyszczenia smartfona. Jednym z możliwych do kupienia akcesoriów jest skórzane etui na iPhona. Wraz z pojawieniem się serii iPhone 15, Apple ma jednak zrezygnować z tego materiału. Zamiast skóry wykorzystywane ma być włókno ekologiczne. W związku z tym linię skórzanych etui zastąpi nowa seria o nazwie FineWoven.

Zamiast skóry wykorzystywane ma być włókno ekologiczne. W związku z tym linie skórzanych etui zastąpi nowa seria o nazwie FineWoven.

Co istotne, case'y te również mają posiadać MagSafe, czyli zestaw wbudowanych magnesów gwarantujących, że bezprzewodowa ładowarka oraz inne akcesoria MagSafe zawsze znajdą się we właściwym miejscu. W sieci już teraz można zapoznać się z wyglądem nowych etui. przecieki wskazują, że pojawi się łącznie 10 różnych wersji kolorystycznych, które możemy zobaczyć w tweecie udostępnionym przez @KosutamiSan.

Apple ma też inne akcesoria ze skóry. Co z nimi?

Etui z linii FineWoven mają posiadać ramki pokryte gumą, która jest nieco ciemniejsza od koloru pokrywającego resztę akcesorium. Materiał użyty do produkcji nowych case'ów ma być również stosowany w nowym pasku dla Apple Watcha. Obecnie na stronie Apple można odnaleźć jeszcze dwa akcesoria wykonane ze skóry - portfel do iPhona i futerał do iPhona. Ciekawe czy po premierze iPhonów 15, Apple zastąpi również te dodatki odpowiednikami z włókna ekologicznego.

Obecnie za skórzane etui do iPhona trzeba zapłacić 349 złotych na oficjalnej stronie Apple. Ciężko na tę chwilę powiedzieć czy przejście na inny materiał obniży koszty produkcji, a co za tym idzie - cenę. Jest szansa, że mimo wszystko akcesorium zachowa swoją obecną cenę. Niestety nie wiadomo czym dokładnie jest wspomniane włókno ekologiczne. Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już niedługo. We wtorek 12 września odbędzie się wydarzenie Wonderlust, w trakcie którego gigant z Cupertino przedstawi światu swoje najnowsze produkty.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Apple szykuje nowe etui dla iPhonów 15 o nazwie FineWoven. Znamy szczegóły

 0